Спеціальні потреби

Хто несе відповідальність за проблеми Греції?


Невдоволені греки протестують проти уряду
Невдоволені греки протестують проти уряду

Уряд Греції погодився на поглиблення реформ в обмін на чергову порцію фінансової допомоги міжнародних інституцій. Греки мають всього тиждень аби провести нові реформи у парламенті, які проходитимуть під акомпанемент протестів та страйків. Жертвами економічної кризи в Греції стали мігранти, які продовжують прибувати в країну. Доведене до відчаю місцеве населення не рідко звинувачує іммігрантів у зростанні безробіття та злочинності в країні. Незадоволення часто переростає у насильство.

Емігранти з Афганістану вивчають англійську мову на вечірніх курсах в Афінах. Один з них Гафіз, як і сотні інших мігрантів, нещодавно став жертвою нападу. Він розповідає:

«Я йшов з роботи додому. По дорозі до мене підійшло чоловік 6-7. Вони нічого не говорили, а почали бити мене. В обличчя, спину, по голові, усюди».

Греція перебуває на межі банкрутства. Високе безробіття та жорстке скорочення соціальних пільг викликають незадоволення у суспільстві, жертвами якого стають іноземці. В Афінах час від часу вибухають антиімміграційні протести. Однак це не зупиняє наплив іммігрантів. Щодня до 300 людей намагаються перетнути річку Еврос з турецької сторони, аби потрапити до Європейського Союзу. Центри утримання переповнені. Тож, більшість мігрантів звільняють за кілька днів. Насім Ломані, іммігрант з Афганістану, створив організацію допомоги таким людям.


Він розповідає, що вони не можуть знайти роботу чи подати документи на політичний притулок . Тож, живуть на вулицях столиці без документів. Враховуючи усі проблеми Греції, греки звинувачують в усьому мігрантів.

Греки кажуть, що країна просто не здатна приймати нових прибульців.

Мешканець Афін Ніколас Софос пояснює чому:

«Греки переживають не найкращі часи. Ми платимо податки. У нас величезні видатки. Рівень життя впав. Люди, які приїжджають, переважно з Афганістану, Пакистану, Бангладеш, прибувають у такій кількості, що ситуація виходить з-під контролю».

Напади на іммігрантів збільшились на вулицях Афін на початку травня після пограбування та вбивства громадянина Греції. Вбивця залишається невідомим, але вже наступного дня банди націоналістів почали атакувати іммігрантів, яких звинувачують у посиленні злочинності та зростанні рівня безробіття.

Засновник організації допомоги іммігрантам Насім Ломані каже:

«Кілька днів тому у центрі Афін вбили чоловіка з Бангладеш. Понад 50 людей побили. З них близько 30 провели кілька днів у лікарні. Вони нападають на помешкання іммігрантів вночі. Вибивають двері та вікна, б’ють людей, кидають коктейлі молотова».

Насім каже, що грецька поліція закриває очі на дії націоналістів. Він та інші правозахисники, побоюються, що із запровадженням додаткових бюджетних скорочень, які вимагають кредитори Греції, вороже ставлення до мігрантів лише погіршиться.  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00
XS
SM
MD
LG