Спеціальні потреби

Нетаньягу: суперечку зі США щодо поставок зброї буде незабаром врегульовано


Фото: Військова машина маневрує біля кордону Ізраїлю та Смугою Гази під час конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом, 20 червня 2024 року.
Фото: Військова машина маневрує біля кордону Ізраїлю та Смугою Гази під час конфлікту між Ізраїлем і ХАМАСом, 20 червня 2024 року.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу у неділю висловив переконання, що суперечка зі Сполученими Штатами щодо темпів поставок зброї ізраїльським силам, які борються з бойовиками ХАМАСу у Газі, буде незабаром вирішена.

"Близько чотирьох місяців тому відбулося різке скорочення поставок озброєнь із США до Ізраїлю. Ми отримували всілякі пояснення, але... принципово ситуація не змінилася", - сказав він на засіданні Кабінету міністрів.

"У світлі того, що я почув за останню добу, я сподіваюся і вірю, що це питання буде вирішено найближчим часом", – сказав він.

Минулого тижня високопосадовці США заявили, що вони спантеличені заявою Нетаньягу. Ізраїльські посадовці сказали, що переконували своїх колег із США на "найвищих рівнях... на всіх рівнях" прискорити поставки зброї, а Нетаньягу сказав: "Після кількох місяців коли ситуація залишалась без змін, я вирішив сказати про це публічно".

Посадовці США заявили, що їм невідомо, що має на увазі Нетаньягу.

Коментар Нетаньягу щодо поставок зброї прозвучав під час візиту міністра оборони Йоава Галланта до Вашингтона для переговорів про війну. США є головним постачальником зброї для Ізраїлю у війні проти ХАМАСу, яка триває вже дев’ятий місяць і завершення якої не видно.

Президент США Джо Байден вказав, що Ізраїль готовий зупинити бойові дії на шість тижнів і, щоб ХАМАС звільнив заручників. ХАМАС заявив, що будь-яка угода повинна призвести до припинення війни, і Ізраїль відхилив цю вимогу.

США продовжують підтримувати Ізраїль, але дедалі більше розчаровані тим, як Нетаньягу веде війну. До війни призвів шокуючий напад ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня, у результаті якого загинуло 1200 людей в Ізраїлі, а близько 250 людей захопили в заручники.

За даними міністерства охорони здоров’я території, у результаті контрнаступу Ізраїлю в Секторі Гази загинуло понад 37 000 палестинців. Відомство не розділяє мирних мешканців та бойовиків.

Палестинці несуть жертву поблизу агенції ООН UNRWA (United Nations Relief and Works Agency) 23 червня 2024 року
Палестинці несуть жертву поблизу агенції ООН UNRWA (United Nations Relief and Works Agency) 23 червня 2024 року

Минулого тижня прем’єр-міністр заявив, що Ізраїлю потрібні американські боєприпаси для ведення "війни за своє існування" з бойовиками ХАМАСу у Газі та вогневому стримуванні бойовиків ліванської Хезболли на північному кордоні.

Нетаньягу у неділю в ремарках перед кабінетом міністрів не уточнив, поставки якої зброї, на його думку, скоротили США, сказавши лише, що "деякі товари надходили спорадично, але боєприпаси в основному затримувались".

Президент США Джо Байден відкладав доставку певних важких бомб із травня через занепокоєння щодо триваючих атак Ізраїлю в Газі, але минулого тижня його адміністрація відкинула звинувачення Нетаньягу, що інші поставки також постраждали.

Жінка з дитиною на руїнах на півдні Смуги Гази, 23 червня 2024 року
Жінка з дитиною на руїнах на півдні Смуги Гази, 23 червня 2024 року

Байден, який балотується на другий президентський термін, стикається з політичним тиском через конфлікт Ізраїлю та ХАМАСу.

Прогресивні демократи закликали його зайняти більш жорстку позицію щодо Ізраїлю, а Байден застеріг Нетаньягу від тотального нападу на місто Рафах на півдні Гази. Але адміністрація Байдена уникає будь-яких припущень про те, що наступ Ізраїлю на Рафах перетнув червону лінію.

Критики від опозиційної Республіканської партії кажуть, що Байден зменшив свою підтримку важливого близькосхідного союзника.

Офіс міністра оборони Галланта заявив, що він обговорюватиме "збереження якісної переваги Ізраїлю в регіоні" з офіційними особами США, але не згадав про проблему зброї.

Деякі матеріали в цьому звіті надійшли Associated Press і Agence France-Presse.

  • 16x9 Image

    Англомовна служба Голосу Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG