Спеціальні потреби

Бронхінальна термопластика – новий метод лікування важких форм астми


Останнім часом у Сполучених Штатах збільшилась кількість випадків захворювання на астму. Експерти вважають, що до цього причетні різні види алергії на харчі та навколишні чинники.

Джувел Бентон страждає на бронхіальну астму. Приступи хвороби у неї часто виникають при найменшому фізичному навантаженні:

«Після того, як я піднімусь по сходах, я повинна на щось спертися, щоб перевести дух».

Ознаками астми, що загострюється у весняний та осінній сезони, є задишка, кашель, та інші проблеми з диханням. Останні дослідження вказують, що представники певних рас, статей і вікових груп важче переносять хворобу ніж інші.

«Високий рівень астми серед дітей, жінок, чоловіків-афроамериканців. Чорношкірі діти мають найвищі показники у своїй групі – майже на 17% більше випадків захворювання, ніж в інших дітей», – каже експерт Центру контролю за захворюваннями Пол Ґарбе.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, від астми страждає приблизно 235 мільйонів людей у світі. Кожен 12-ий американець має астму, не дивлячись на відносну чистоту повітря і активні зусилля поінформувати суспільство про куріння та інші забруднюючі речовини, які становлять небезпеку для астматиків.

Нові дослідження вказують, що алергія на певну їжу, чи реакція на екологічні зміни у дитинстві збільшують ризик захворювання на астму у дорослому віці. Лікарі радять хворим уникати чинників, які можуть викликати напад астми, і рекомендують вчитися пом’якшувати симптоми захворювання.

«Ми не знаємо, що спричиняє астму, тому ми не можемо зупинити розвиток хвороби. Але ми знаємо інше – коли астма з’являється, ми можемо запобігати її нападам», – каже Пол Ґарбе.

Астму не можливо вилікувати і на ринку не так багато препаратів для лікування хвороби – здебільшого це інгалятори, таблетки та ін’єкції. Нещодавно у США інспектори управління, яке здійснює контроль за харчами та ліками, схвалили хірургічну процедуру, що називається бронхіальною термопластикою. Лікарі використовують тепло, щоб збільшити дихальні шляхи. Експерти кажуть, що це дає надію людям, які страждають від важкої форми астми.

Хірург Суміта Хатрі з Клівлендської лікарні, одна з небагатьох, хто має досвід проведення цієї операції. Вона каже, що процедура допомогла деяким її пацієнтам:

«Концепція цього – зменшити товщину м’язів дихальних шляхів, які можуть викликати скорочення і звуження дихальних шляхів при астмі».

При цьому Хатрі наголошує на побічних ефектах хірургічного втручання. Це подразнення легеневих тканин, чи навіть загострення астми. Бронхіальна термопластика далеко не для всіх пацієнтів. Лікарі радять робити цю процедуру лише тим хворим, яким більше не допомагають традиційні засоби лікування.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG