Спеціальні потреби

Без Асада Сирія може зануритись в хаос – американський експерт


В четвер США та їх ключові Європейські держави закликали президента Сирії Башара Асада подати у відставку. Останні 5 місяців режим Асада розгорнув жорстокі переслідування проти опозиції. Загинули та зникли без вісти тисячі людей, а проти мітингувальників використовується армійська техніка.

Президент США Барак Обама назвав жорстоке придушення народних виступів у Сирії ганебним вчинком. Обама також піддав сумніву щирість закликів до перемовин,які лунають з боку головного організатора репресій та вбивств, сирійського президента Сирії Башара Асада.

За оцінками гуманітарних організацій в ході придушення повстання проти Асада урядовими військами вбито близько 1700 людей, безвісти зникли майже 3 тисячі. Влада Сирії називає розгорнуту проти сирійців війну «боротьбою з озброєними терористами», втім опозиціонери стверджують, що єдина озброєна сторона протистояння - це урядові війська.

Незважаючи на посилення репресій, повстання в Сирії не припиняється і опозиція покладає значні надії на підтримку з боку Західних демократій.

США вже відреагували на події Сирії. Слідом за Бараком Обамою голова державного департаменту Гіларі Клінтон у виступі перед журналістами підкреслила, що Асад має піти задля блага народу Сирії.

США також впроваджують серію санкцій щодо лідера Сирії та наближених до нього осіб. Окремий указ вже Обами заморозив рахунки уряду Сирії у США та заборонив імпорт сирійських паливних товарів до Америки. Очікується, що в п’ятницю ЄС запровадить аналогічні заходи.
Втім відхід Асада від влади якого прагнуть і світова спільнота і сирійській опозиціонери може мати неоднозначні наслідки. Про це каже Ед Гусейн з Американської ради закордонних відносин.

«Ця країна дуже розділена за релігійною ознакою. Клан Асада, подобається це нам чи ні – об’єднує цю країну та тримає її докупи. Якщо режим Асада впаде – тут розпочнеться кривава між сектантська різня. Секти друзів та алавітів, інші релігійні меншини та суніти безжально вбиватимуть одне одного. Тож Асад – це зараз найменше із зол», - попереджає експерт.

Між тим в понеділок в Женеві Рада ООН з прав людини проведе екстрену зустріч з приводу Сирії.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG