Спеціальні потреби

Меморандум з Митним союзом не має жодної ваги - Андерс Аслунд


Меморандум не має ваги - американський експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Меморандум не має ваги - американський експерт

Президент Путін заявляв неодноразово, що у Митному союзі немає такого статусу, як спостерігач
Старший аналітик Інституту міжнародної економіки ім. Пітерсона Андерс Аслунд вважає, що Меморандум, підписаний у Мінську, не має жодної ваги. Він сказав:

«Це не має жодного значення та ваги ні для кого. Якщо ви спостерігач, ви – ніхто. Це лише означає, що ви можете сидіти на зустрічах, це лише шоу».

На його переконання, підписанням Меморандуму український уряд хоче отримати дешевий газ від Росії:

Замість водити за ніс своїх сусідів, треба зосередити увагу на підписанні Угоди про асоціацію з ЄС
«Президент Янукович хоче подати позитивний сигнал Росії у намаганні отримати дешевші ціни на газ. Ця хитрість не спрацює. Президент Путін заявляв неодноразово, що у Митному союзі немає такого статусу, як спостерігач. Виглядає, що вони створюють таку форму спеціально для України, але саме тому це не має жодної ваги».

Андерс Аслунд переконаний, що сьогодні Україні, замість того, щоб намагатись безуспішно водити за ніс своїх сусідів, треба зосередити увагу на підписанні Угоди про асоціацію з ЄС. А для цього треба терміново звільняти Юлію Тимошенко з в’язниці:

«Це один з найважливіших міжнародних договорів, який Україна має можливість підписати. Натомість, що відбувається, так це президент Янукович віддає перевагу утриманню Юлії Тимошенко у в’язниці без будь-яких легальних підстав. І зараз бідний міністр закордонних справ України Леонід Кожара відвідує усі 27 столиць країн – членів ЄС –і реально просить, будь-ласка, дайте нам можливість тримати Юлію Тимошенко у в’язниці, ми робимо так багато інших хороших речей. Ми хочемо підписати Угоду про асоціацію з ЄС. Але, я думаю, що для більшості країн ЄС безпідставне ув’язнення Тимошенко є червоною лінією, яку вони не переступлять».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG