Спеціальні потреби

Ізраїльський оркестр зіграє музику улюбленого композитора Гітлера


Ізраїльський оркестр зіграє музику улюбленого композитора Гітлера
Ізраїльський оркестр зіграє музику улюбленого композитора Гітлера

Ізраїльський камерний оркестр має виконати симфонічну поему Ваґнера «Ідилія Зіґфрида» у вівторок, під час щорічного оперного фестивалю на батьківщині композитора XIX сторіччя в місті Байройт у Баварії.

Від часу утворення Ізраїлю в 1948 році, в країні дія негласна заборона на музику Ваґнера через особистий антисемітизм композитора та особливий статус музики Ваґнера у нацистській Німеччині. Під час Другої світової війни нацисти знищили 6 мільйонів євреїв.

Диригент Ізраїльського камерного оркестру Роберто Патерностро заявив інформаційному агентству Ройтерс, що виконуватиме «Ідилію Зіґфрида» тому, що Ваґнер був «видатним комозитором». Патерностро, чия мати пережила Голокост, каже, що антисемітизм Ваґнера треба розглядати окремо від його музики.

Ізраїльський оркестр не репетирував виконання твору Ваґнера на території батьківщини, щоб не нервувати співгромадян.

В 2001 році оркестр Берлінської державної опери під керівництвом ізраїльсько-аргентинського композитор Даніеля Баренбойма виконав частину твору «Трістан та Ізольда». Тоді частина слухачів покинула залу на знак протесту.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG