Спеціальні потреби

Генпрокуратура поновила слідство проти Тимошенко


Генпрокуратура поновила слідство проти Тимошенко
Генпрокуратура поновила слідство проти Тимошенко

Генеральна прокуратура поновила слідство в кримінальній справі проти колишнього прем'єр-міністра країни Юлії Тимошенко за звинуваченням у перевищенні владних повноважень. Про це заявила лідерка опозиційної партії «Батьківщина».

Сама Тимошенко переконана, що це свідчить про недостатність у слідства доказів для передачі справи до суду. «Прокуратура зрозуміла, що вона потрапила в повну пастку з пустими обвинуваченнями по кіотським грошам, і вони припинили моє ознайомлення з матеріалами справи і поновили досудове слідство, тому що жодних доказів для того, щоб передавати навіть в ці продажні суди просто немає», - заявила Тимошенко перед черговим візитом до слідчого.

Вона також припускає, що кримінальним переслідуванням противники намагаються виключити її із політичного життя: «Вони хочуть будь-яким способом не допустити мене до парламентських виборів і до виборів президентських. І вони зараз коливаються - або через повністю контрольовані ними суди винести умовний вирок, який, по суті, може зробити мене судимою людиною і тоді у мене не буде можливості брати участь у виборах, або піти найрадикальнішим варіантом - посадити у в'язницю», - цитує Тимошенко офіційний сайт її партії.

В «Партії регіонів» розцінили відновлення слідства ознакою того, що слідчім вдалося виявити нові факти зловживання владою колишніх урядовців. Мовляв, саме тому прокуратурі знадобився час для висунення нових звинувачень. Народний депутат Владислав Забарський закидає Тимошенко небажання йти до суду:

«Відновлення досудового слідства, схоже, серйозно занепокоїло Тмошенко, якій поки що не відомо, які саме факти її «героїчної діяльнсті» виявлені Генпрокуратурою. Саме тому вона й намагається, поки справа не дійшла до суду, змусити прокуратуру припинити розслідування і зняти проти неї усі звинувачення», - заявив депутат.

Втім у Генпрокуратурі заявили, що слідство у резонансній справі відновили на прохання самої Тимошенко. Мовляв, саме її адвокати звернулися до слідчіх із таким поданням попри те, що розслідування справи завершили ще наприкінці минулого року. Слідчі також не дозволили Тимошенко виїхати за межі країни. Та попросила дозволу поїхати до Брюсселя для зустрічей із посадовцями ЄС та європейських партій. Однак у відомстві, за словами екс-перм'єра, попросили перекласти надані нею запрошення з англійської мови на українську.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG