Спеціальні потреби

Прокуратура допитує депутатів, вони заявляють про репресії


Генеральна прокуратура України заявляє, що допитує депутатів від різних фракцій щодо подій 27 квітня у Верховній Раді України, заявив прокурор міста Києва Юрій Ударцов. Натомість депутати від опозиції кажуть про початок політичних репресій.

Сьогодні ці заяви отримали несподіване продовження. Депутат Андрій Парубій, щодо якого прокуратура подала до парламенту подання про позбавлення його депутатської недоторканності, заявив про арешт своєї рідної сестри.

«Сьогодні зранку до неї у кабінет увірвалися працівники УБОЗ і фактично з 10-ї години ранку вона перебуває під арештом. Я не маю з нею жодного контакту, я не маю від неї жодної інформації».

За його даними, приводом для арешту стало звинувачення у хабарі в дві тисячі доларів. Олена Парубій, яка займає посаду начальника управління з боротьби з фізособами Департаменту Податкової інспекції Сихівського району Львова.

Депутат Андрій Парубій заявив, що «це сфабрикована справа, яка має на меті вчинення психологічного і морального тиску на мене. Я хочу сказати, що влада, бачачи, що не може знищити мене, намагається знищити мою сім’ю. Це показує обличчя цієї влади».

Вже під вечір з’явилася інформація, що пані Парубій таки звільнили з під варти. Про це заявила заступник глави адміністрації президента Ганна Герман в ефірі 5 каналу.

Вона прямо пов’язала цю справу з політикою, заявивши: «Я не хочу, щоб ми уподібнювалися до помаранчевих, які саджали за ґрати безневинно нас. Я не знаю, з чим пов'язано затримання сестри Андрія Парубія, мені казали, що там якась кримінальна справа, але ми зробили все, щоб її випустили з-під арешту і щоб не було жодних підозр у тому, що десь є якісь намагання братові мстити сестрою».

Тим не менш, проти Андрія Парубія та Юрія Гримчака, двох депутатів від НУНС, таки порушено кримінальну справу за фактом незаконного впливу на голову ВР та депутатів з метою перешкодити виконанню ними службових обов'язків.

Депутати з правлячої коаліції відкидають звинувачення у репресіях, називаючи головним завданням слідчих з’ясувати, як у парламенті з’явилися димові шашки.

Натомість, опозиція вимагає від прокуратури з’ясувати, хто завдав тілесних ушкоджень депутатові від опозиції Олесеві Донієві. Сьогодні прокуратура призначила судово-медичну експертизу для встановлення ступеня тяжкості завданих йому тілесних ушкоджень. І тільки після цього вона буде визначати, чи визнавати його потерпілим чи ні. Зараз у нього такого статусу ще немає. Про це сказав прокурор Києва Ударцов.

За повідомленням опозиції, Донію не стає краще, і він досі перебуває у лікарні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG