Спеціальні потреби

Побоюючись Китаю, азійські країни активно скуповують російську зброю


Азійські країни стали найбільшими імпортерами російської зброї та військових технологій – 43% усіх продажів зброї йшли саме до цих країн. Про це під час виставки зброї в Малайзії заявили представники компанії Рособоронекспорт, яка є посередником держави з експорту/імпорту зброї та товарів подвійного використання.

І ці країни купують зброю не лише в Росії. Минулого місяця Стокгольмський інститут дослідження проблем миру опублікував данні, згідно з якими країни Тихоокеанського регіону імпортують 44% всієї зброї, що продається в світі. Найбільше її скуповують Індія, Південна Корея, Пакистан, Китай та Сінгапур.

За словами російського військового аналітика Максима Пядушкіна, прискорений економічний розвиток Китаю та зростання його воєнної потужності спонукає інші країни регіону посилювати власну обороноздатність. І роблять вони це переважно за рахунок російської зброї.

«Наприклад, така країна, як В’єтнам, маючи обмежені фінансові ресурси, не може за один раз закупити багато зброї. Але вони час від часу закуповують невеликі партії російської зброї. Вони поділяють спільний кордон з Китаєм та хочуть посилити свою військову силу», - говорить експерт.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG