Спеціальні потреби

Американські виборці не бояться фальсифікацій


Дільниця в Арлінгтоні, яка охоплює приблизно 22 тисячі виборців, відкрила свої двері о 6 ранку і працюватиме до 7 години вечора. На підході можна було побачити плакати кандидатів, а волонтерів від обох партій, які роздавали бюлетені з інформацією про своїх кандидатів. Це типова виборча дільниця у передмісті Вашингтона. Тут не особливо людно але потік виборців постійний. Для того, щоб отримати право проголосувати спочатку члени виборчої комісії повинні звірити документи виборців. Кожен зареєстрований повинен показати картку виборця, дані якої звіряють з інформацією у комп’ютері. Підтвердивши інформацію про особу, інший член виборчої комісії відкриває шлях до голосування, яке на багатьох дільницях у США відбувається в електронний спосіб.

Кожен виборець може проголосувати «за» чи «проти» внесення змін до конституції Вірджинії, підтримати чи ні випуск нових цінних паперів штату, як також обрати представників до місцевої шкільної ради. Перед тим як остаточно проголосувати, комп’ютер дає можливість перевірити свої позиції з усіх питань.

Як каже голова виборчої дільниці Борис Сендерс, завдяки електронному голосуванню результати виборів на цій дільниці будуть відомі вже після її закриття:

«В Арлінгтоні, ми проводимо електронне голосування. Все проходить дуже швидко. Ми будемо мати результати вже о 8 годині вечора через годину після закриття виборчої дільниці».

Усі працівники на цій дільниці, які реєструють та допомагають виборцям, працюють на добровільних засадах. На дільниці також немає жодного спостерігача. Як розповідає голова виборчої комісії Сендерс, партійні штаби переважно не надсилають своїх спостерігачів, оскільки не сумніваються у чесності голосування:

«Ми рідко маємо спостерігачів. Якщо це не президентські чи федеральні вибори. Я не пам’ятаю коли останній раз ми мали спостерігачів на таких виборах, як сьогодні».

Задоволені процесом голосування і самі виборці. Ліза Тазі, яка працює у сусідньому містечку каже, що абсолютно не боїться фальсифікацій. А те, що голосування відбувається електронно лише додає їй впевненості, що її голос буде враховано:

«Це надзвичайно простий і зрозумілий процес. Такий же, як минулого року. Надзвичайно добре, що процес виборів однаковий з року в рік, це спрощує голосування».

Що ж до результатів, то на цій дільниці переважна більшість виборців традиційно голосує за демократів. Але як кажуть оглядачі, цього року можна очікувати несподіванок.

 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG