Спеціальні потреби

Останки Ясіра Арафата перепоховали після ексгумації


Група міжнародних експертів ексгумувала останки покійного президента Палестинської автономії Ясіра Арафата в рамках відновленого розслідування причин його смерті.

Палестинські власті повідомили, що у вівторок останки Арафата були витягнуті з величезного мавзолею в Рамаллі на Західному березі річки Йордан.

Відтак, тіло колишнього палестинського лідера знову поховали, з усіма належними військовими почестями, після того як лікарі взяли необхідні проби для аналізу.

Зразки тканин, взяті з останків, були передані на експертизу французьким, швейцарським, російським і палестинським фахівцям, які проведуть дослідження у власних країнах.

У серпні, французькі власті почали розслідування обставин смерті Арафата після того, як на його одязі, переданому вдовою колишнього палестинського лідера, були виявлені сліди полонію - смертельно небезпечної радіоактивної речовини.

Полоній швидко розпадається, і деякі експерти вважають, що через це дослідження тканин, узятих з останків Арафата, може не дати однозначної відповіді про обставини його смерті.

Арафат помер у Франції в 2004 році незабаром після того, як він захворів на загадкову недугу.

В арабському світі поширюється версія, згідно з якою до смерті Арафата був причетний Ізраїль. Однак сам Ізраїль відкидає звинувачення в отруєнні палестинського лідера.
XS
SM
MD
LG