Спеціальні потреби

Гаваї готуються до саміту АТЕС


На цьому тижні представники 21-єї країни світу зустрічатимуться на Гаваях для участі у форумі Азійсько-тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС). Цього року головою зустрічі буде президент США Барак Обама, який протягом вихідних зустрічатиметься з лідерами інших країн. Серед головних питань – торгівля і тарифна політика в регіоні.

У Гонолулу посилено заходи безпеки, адже до цього острівного штату для участі у саміті з’їдуться близько 10 тисяч людей. Серед них – глави держав, міністри, президенти великих корпорацій і журналісти.

Цього року США, які є господарем заходу, сподіваються посилити співробітництво та спільне регулювання торгівлі у тихоокеанському регіоні. До порядку денного входить і оголошення основних засад діяльності так званого Транс-тихоокеанського партнерства – зони вільної торгівлі в регіоні. Цю зону було створено на базі існуючих торговельних угод, підписаних Брунеєм, Чилі, Новою Зеландією та Сінгапуром.

Американські посередники намагаються розширити цей список і включити до нього США, Австралію, Малайзію, Перу та В’єтнам. Деякі аналітики кажуть, що цей форум є чудовою нагодою, аби глибше просунутися в цих питаннях.

«Це те місце – де лідери можуть спільно обговорити шляхи стимулювання торгівлі, інвестицій та інші економічні питання азійсько-тихоокеанського регіону. Щоправда угоди можна буде досягти в локальних, менших групах. Адже важко досягти консенсусу з того чи іншого питання лідерами 21 країни», – каже аналітик Кристофер Макнеллі.

Американські посадовці, серед яких державний секретар США Гіларі Клінтон, проситимуть членів АТЕСу зменшити тарифи на так звані «зелені» послуги та товари. До цього списку входять вітрові турбіни та сонячні панелі. Втім, Китай уже заявив, що мета Америки є надто амбітною і країни на шляху розвитку не зможуть її реалізувати. Азійсько-тихоокеанський регіон складає більше 40% глобальної торгівлі у світі.

На торговельному форумі Гаваї матимуть шанс продемонструвати свою привабливість. Втім, звичайним туристам доведеться змиритися з тим, що протягом кількох днів деякі зони відпочинку будуть їм недоступні. Там, у перервах між засіданнями, відпочиватимуть представники офіційних делегацій.

XS
SM
MD
LG