Спеціальні потреби

Російська війна в Україні посилила антисемітизм у Європі - правозахисники


Відправлення мобілізованих резервістів РФ на неспровоковану російську війну в Україні. 31 жовтня 2022. REUTERS/Sergey Pivovarov
Відправлення мобілізованих резервістів РФ на неспровоковану російську війну в Україні. 31 жовтня 2022. REUTERS/Sergey Pivovarov

Російська війна в Україні посилила тенденцію до дезінформації та антисемітизму через неправомірне використання термінів "нацист" і "геноцид" та спотворення об'єктивних фактів, йдеться у звіті Агенції з основоположних прав людини ЄС (FRA).

Засідання робочої групи в червні вже підкреслювало "ризики фейкових наративів", що розпалюють ненависть до євреїв з боку Росії, зазначено у звіті.

У Кремлі використовують антисемітські наративи і дезінформацію як виправдання свого вторгнення в Україну. Робоча група підтвердила інсинуації про начебто "нацистську" владу в Україні та закиди про "здійснений українцями геноциду", а також неправомірне використання таких термінів як "нацист" і "геноцид", що експерти назвали підживленням антисемітизму шляхом спотворення уявлень про об’єктивні факти.

У своєму щорічному звіті, складеному в липні цього року, FRA заявило, що єврейські громади в Європі "сильно постраждали" від онлайн-ненависті та дезінформації в контексті російського вторгнення та пандемії.

"Пандемія коронавірусу та агресія Росії проти України ще більше посилили" антисемітизм, який "залишається серйозною проблемою в наших суспільствах", – сказав директор FRA Майкл О’Флагерті.

При цьому правозахисне агентство повторило, що документування випадків прояву антисемітизму залишається поганим по всій Європі. У деяких країнах, таких як Австрія та Фінляндія, "більшість зареєстрованих інцидентів сталася онлайн". А в Угорщині та Португалії не було офіційних даних про зареєстровані такі інциденти. Влітку угорського прем'єра Віктора Орбана звинуватили в расизмі за висловлювання проти "змішування рас".

Раніше Голос Америки повідомляв про загострення ізраїльсько-російських відносин на тлі війни в Україні, яку РФ називає "спецоперацією з денацифікації".

А днями головний рабин Росії Берл Лазар виступив із різкою критикою статті про "неоязичницькі культи" в Україні, автором якої є помічник секретаря Ради безпеки Миколи Патрушева Олексій Павлов. Він заявив, що тези, що містяться в ній, є образою "мільйонів віруючих євреїв, у тому числі значної більшості євреїв Росії".

На думку експертів американського Інституту вивчення війни (ISW), зазначає Радіо Свобода, російські офіційні особи все частіше намагаються повʼязати війну в Україні з релігійними концепціями. Про це вказують останні заяви голови Чечні Рамзана Кадирова, який назвав війну в Україні "джихадом".

У статті використано матеріали AFP.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG