Спеціальні потреби

Міжнародна амністія критикує Китай та країни Північної Африки за придушення протестів


Міжнародна амністія критикує Китай та країни Північної Африки за придушення протестів
Міжнародна амністія критикує Китай та країни Північної Африки за придушення протестів

Правозахисна організація Міжнародна амністія оприлюднила свій щорічний звіт про стан дотримання прав людини у світі. За словами авторів дослідження, останні події на Близькому Сході та у Північній Африці доводять, що право на свободу висловлювання залишається одним з найважливіших людських прав, які народи різних країн готові відстоювати навіть перед страхом смерті чи фізичної розправи.

На початку року увага світу була прикута до площі Тагрір у Каїрі. Після кількох тижнів протестів, єгипетський народ таки відібрав владу у свого автократичного правителя, президента Госні Мубарака. Схожі процеси відбулись у сусідньому Тунісі. На думку заступника директора організації Міжнародна амністія Філіпа Лутера, це яскраво демонструє, якою потужною є сила людей, незалежно від суспільного устрою, в якому вони живуть:

«Люди, які вийшли на вулиці, походять з різних соціальних та культурних прошарків. До них долучилися навіть жінки та інші, раніше не надто активні соціальні групи».

Події в Єгипті та Тунісі спровокували хвилю подібних повстань в арабському світі. Не всюди сила людей перемагає. У Лівії, Муаммар Каддафі продовжує утримувати владу, попри відчайдушний спротив повстанців і втручання НАТО.

У Китаї влада методично придушує будь-які вияви незадоволення, не даючи їм розвинутись у масові протести. Така ж ситуація у цілого ряду країн тропічної Африки, – каже інший експерт Міжнародної амністії Таванда Гондора:

«Ми бачимо, наприклад, в Уганді, Свазіленді і Зімбабве, як опозиція намагається організувати виступи, подібні до демонстрацій у Північній Африці. Але у цих країнах, влада жорстко придушує будь-які протести».

У Нігерії, правозахисники повідомляють про щонайменше 500 загиблих у результаті сутичок мусульман та християн під час виборів.

«Основна проблема країн тропічної Африки у тому, що місцеві уряди брутально придушують будь-які протести, і грубо порушують норми своїх конституцій, згідно з якими люди мають право на демонстрації та вільне висловлення своїх переконань, – зазначає Таванда Гондора.

Як позитивні зміни за останній рік Міжнародна амністія відзначає звільнення з-під 15-річного домашнього арешту Аун Сан Су Чжі – бірманської активістки з прав людини і лауреата Нобелівської премії миру.

Втім, зазначають у Міжнародній амністії, тисячі політичних в’язнів все ще перебувають у в’язницях у багатьох країнах світу. Заступник директора Міжнародної амністії Філіп Лутер вважає, що захист свободи слова є ключем до захисту усіх інших людських свобод:

«Події на Близькому Сході та у Північні Африці чітко довели наскільки важливим є право людини на вільне висловлення своїх переконань. Це право дає людям шанс добиватися інших фундаментальних прав, оскільки в них з’являється можливість вимагати це від влади».

Свобода слова, каже Лутер, може принести людям бажані соціальні та економічні зміни і навіть призвести до серйозних політичних змін. І саме це найбільше непокоїть авторитарні режими, які в першу чергу намагаються свободу слова обмежити.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00
XS
SM
MD
LG