Спеціальні потреби

"Моє серце крається, що дехто хоче, щоб Київ погодився на мирову". Історії американців, які продовжують допомагати Україні


Після року від початку російської війни деякі американці продовжують підтримувати Україну, витрачаючи час і власні кошти. Серед них - жителі передмістя Лос-Анджелеса Пітер Ларр та Винні Ванг, які до початку війни ніколи не займались волонтерством, але з моменту повномасштабного російського вторгнення вони стали активними учасниками українського волонтерського руху і самотужки переслали десятки тонн гуманітарної допомоги.

61-річна бухгалтерка Винні Ванг з Пасадени торік у лютому взяла відпустку на роботі і полетіла до Перемишля на кордон з Україною, де почала допомагати біженцям.

"Пам'ятаю, я взяла 4 величезні сумки з медикаментами і вперше поїхала до Польщі. Я орендувала автомобіль та почала перевозити біженців, куди їм було потрібно", – розповідає вона.

Ванг відвідала Польщу тричі і допомогла близько двомстам біженцям. Повернувшись додому, вона почала збирати і відправляти до України гуманітарну допомогу, співпрацювати з громадськими організаціями і розповідати про Україну своїм американським друзям. Загалом Винні зібрала понад 100 тисяч доларів пожертв, велика частина з яких - її власні кошти.

Винні три рази відвідувала українсько-польський кордон
Винні три рази відвідувала українсько-польський кордон

“Я емігрувала з Гонконгу і бачила, як у Гонконзі втрачають свободу, і я побачила звірства, які чинила Росія. Тож у той момент я відчула потребу зробити все можливе, щоб допомогти”, – каже Ванг.

Кожного ранку 33-річний менеджер з розвитку у будівельній компанії Пітер Ларр з Монровії вивішує американський прапор біля свого будинку. Поруч з ним до вікна прикріплений і прапор України.

“Як і багато інших людей, я був прикутий до телевізора, бачив танки, що рухались до Києва з боку білоруського кордону. Я бачив відео, як українці збираються на площах міст, змішують коктейлі Молотова, кидають їх в танки”, - розповів він.

Ларр вирішив діяти, і через український культурний осередок Лос-Анджелеса, приєднався до волонтерського руху. Торік у вересні у складі делегації від Каліфорнії він був учасником українських днів у Конгресі США, коли активісти з усіх куточків країни приїхали у Вашингтон лобіювати інтереси України. Вже понад рік він регулярно купує і пересилає в Україну допомогу: тактичну медицину, цивільні дрони, ковдри, шоломи.

Пітер був учасником українських днів у Конгресі США
Пітер був учасником українських днів у Конгресі США

Винні та Пітер, окрім співпраці з українцями, намагаються залучити до справи своїх співвітчизників, адже відчувають, що інтерес до України спадає.

“Я думаю, тому що багато людей відчувають, що Україна дуже далеко. Я бачу велику підтримку з боку ЄС. Я сподіваюся на більшу підтримку з боку США. Я намагаюсь поширювати інформацію, щоб розповсюджувати знання про Україну”, – розповідає Винні.

“Моє серце крається не так навіть через те, що підтримка спадає, але через те, що [деякі] американці хочуть, щоб Україна погодилась на мирову чи щоб Захід перестав допомагати Україні взагалі”, – каже Пітер.

Пітер і Винні закликають своїх знайомих американців застосовувати свої таланти: влаштовувати збори пожертв, шукати медичне обладнання чи просто перекладати та поширювати новини про події в Україні.

Як американці з Лос-Анджелесу займаються волонтерством для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:00 0:00

Форум

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG