Спеціальні потреби

Два військові кораблі США пройшли у спірному Південно-Китайському морі


Американський ракетний есмінець Preble
Американський ракетний есмінець Preble

Американські військові повідомили, що два військові кораблі США пройшли поблизу островів, на які претендує Китай, у Південно-Китайському морі в понеділок. Ці дії розгнівали Пекін у час напружених зв'язків між двома найбільшими економіками світу.

Президент Дональд Трамп пригрозив підняти тарифи США на китайські товари на 200 мільярдів доларів цього тижня

Даний водний шлях зі жвавим рухом є однією з гарячих точок у відносинах між США та Китаєм. Кількість цих точок зростає, і до них також входять торговельна війна, санкції США і Тайвань.

Президент Дональд Трамп різко збільшив тиск на Китай, щоб досягти торговельної угоди, погрожуючи підняти американські тарифи на китайські товари на 200 мільярдів доларів цього тижня і дуже скоро – на ще більше сотень мільярдів.

Американські ракетні есмінці Preble і Chung Hoon рухались в межах 12 морських миль від островів Спратлі.

Представник Сьомого флоту США, заявив, що прохід був спрямований на «оскарження надмірних морських претензій і збереження доступу до водних шляхів, що регулюються міжнародним правом».

Прес-секретар міністерства закордонних справ Китаю заявив, що американські кораблі увійшли у води біля островів без дозволу китайського уряду

У Пекіні прес-секретар міністерства закордонних справ Китаю заявив, що американські кораблі увійшли у води біля островів без дозволу китайського уряду, і китайський флот попередив їх покинути води.

«Відповідні кроки американських кораблів порушували китайський суверенітет і завдавали шкоди миру, безпеці та порядку у відповідних морях. Китай дуже незадоволений цим і рішуче виступає проти цього», – сказав він на щоденному брифінгу.

«Китай закликає США припинити такі провокаційні дії», – сказав Генг, додавши, що Китай продовжуватиме вживати необхідних заходів для захисту свого суверенітету і безпеки.

Дивіться також: Як навчають безпілотні авто безпеці

Як навчають безпілотні авто безпеці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG