Спеціальні потреби

Білий дім оприлюднив стратегію боротьби з внутрішнім тероризмом - вказує на загрозу екстремістів-поборників вищості білої раси


Президент США Джо Байден оприлюднив заяву, присвячену боротьбі з внутрішнім тероризмом у США. Її текст оприлюднено на сайті Білого дому.

«Внутрішній тероризм - рухомий ненавистю, фанатизмом і іншими формами екстремізму, - брудна пляма на душі Америки. Він протистоїть всьому, за що веде боротьбу наша країна, і являє собою виклик нашій національній безпеці, демократії і єдності », - підкреслюється в документі.

Президент нагадав, що з метою боротьби з цією зростаючою загрозою він - у перший же день перебування на посаді - доручив групі фахівців з питань національної безпеки зосередитися на проблемі підйому внутрішнього тероризму, використовуючи всі необхідні засоби, і усунути її.

«Сьогодні, - продовжує глава Білого дому, - я оприлюдню першу в історії Національну стратегію боротьби з внутрішнім тероризмом. У ній викладається всебічна концепція захисту нашої країни від внутрішнього тероризму при одночасному захисті непорушності наших громадянських прав і громадянських свобод - тих цінностей, які і роблять нас американцями.

Як пояснив Байден, США «слід ужити невідкладних заходів по боротьбі з абсолютно реальними сьогоднішніми загрозами і разом з тим - ухвалити довгострокові заходи, спрямовані на те, щоб послабити рушійні сили, які сприяють виникненню цього тривалого виклику нашої демократії».

«Це - проект, який повинен об'єднати всіх американців, - підкреслює президент. - Ми повинні всі разом гарантувати, що внутрішньому тероризму немає місця в нашому суспільстві. Ми повинні працювати, щоб викорінити ненависть, яка занадто часто веде до насильства. І ми повинні знову підтвердити нашу готовність захищати наші фундаментальні свободи, які у рівній мірі є надбанням всіх американців і становлять не лише основу нашої демократії, але і нашої неминущої переваги у світі».

У вівторок Білий дім також оприлюднив добірку інформації щодо Національної стратегії боротьби з внутрішнім тероризмом. Документ, серед іншого, наводить визначення внутрішнього тероризму у законодавстві США.

відповідно до проведеної оцінки, найбільш смертоносними елементами внутрішнього тероризму зараз є: расово, або етнічно мотивовані екстремісти

"Внутрішній тероризм" визначається, як “активності, які включають дії, що становлять загрозу для життя людей, що становлять порушення кримінальних законів США, або будь-якого штату; видаються спрямованими на залякування, або примус цивільних, вплив на рішення уряду через залякування або примус, або впливають на роботу уряду через масові руйнування, вбивства, викрадення людей; та мають місце переважно всередині територіальної юрисдикції США", - говорить документ.

Білий дім також вказує, що відповідно до проведеної оцінки, найбільш смертоносними елементами внутрішнього тероризму зараз є: расово, або етнічно мотивовані екстремісти, які використовують насильство, що обстоюють вищість білої ради, та анти-урядові або проти-владні екстремісти, які використовують насильство, наприклад учасники ополчень, які використовують насильство.

Дивіться також: Альянс НАТО підтвердив свій намір надати Україні план дій щодо членства

Альянс НАТО підтвердив свій намір надати Україні план дій щодо членства. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

XS
SM
MD
LG