Спеціальні потреби

Вмикай верстат! Мільярд доларів друкують ЩОДНЯ у Вашингтоні та Техасі


У США щодня друкують мільярд доларів
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:08 0:00

У США щодня друкують мільярд доларів

Американський долар – валюта, яка давно стала провідним засобом розрахунку у світі. Кілька країн світу, поміж яких Панама, Еквадор, Сальвадор і Східний Тимор, використовують американський долар як свою національну валюту. Ще більше держав дозволяють використання долара паралельно зі своїми грошима. Така популярність долара вимагає від уряду США постійно дбати про свою валюту, захищати її від підробок, виводи з обігу старі купюри. Це завдання покладено на агентство, що вже понад 150 років друкує гроші.

Труднощі підрахунку
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
Щодня в друкарнях у Техасі та Вашингтоні Бюро гравірування та друку випускає, у середньому, двадцять шість мільйонів банкнот американського долара номінальною вартістю приблизно в один мільярд триста мільйонів доларів.

Бюро було створено у 1862 році за часів президентства Абрагама Лінкольна у розпал Громадянської війни. Тут також друкують державні облігації та інші урядові документи.

З 2006 року цим процесом керує директор Бюро гравірування та друку Ларрі Фелікс. Створення долара – складна справа, розповідає він:

«Виглядає все як пофарбований папір, так воно і є. Однак, на цій банкноті застосована величезна кількість систем захисту».

Фондовий ринок піднявся завдяки уряду США - експерти
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00
Спочатку наноситься перший, фоновий прошарок фарби. Згодом, папір втискають у змазані чорнилом форми. Таким чином банкноти отримують особливу на дотик поверхню. Ця технологія має назву інталіо – відома, як глибокий офсет. Ларрі Фелікс пояснює:

«Сполучені Штати застосовують цю технологію чи не найбільше, ніж будь-яка інша країна світу. Ми надаємо банкноті структуру з обох сторін».

Після цього на гроші наносять серійний номер та печатки.

«Усе це робиться, аби допомоги людям переконатися, що купюра, яку вони тримають у руках, справжня. Ми завжди перевіряємо всі можливі загрози підробки у світлі розвитку цифрових технологій. Ми готові до цієї небезпеки і відповідно розробляємо захист наших грошей».

Назви вулиць у США підлаштовують під китайців
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:06 0:00
Американські гроші надзвичайно унікальні, з багатьох причин, каже Росі Ріос – скарбник уряду Сполучених Штатів.

Вона безпосередній начальник Бюро друку та монетного двору США. За її словами, хоча відсоток підробок американських доларів надзвичайно малий, уряд постійно удосконалює системи захисту та переробляє зовнішній вигляд долара. Останньою, пластичної операції зазнала стодоларова купюра.

Росі Ріос пояснює зміни у вигляді американської банкноти:

«Перше, що кидається в очі на цій купюрі, яка вийшла у жовтні 2013 року, так це тривимірна синя стрічка».

Американськими грішми користуються по всьому світу. Люди знають їх. Ми прагнемо випускати банкноти, яким довіряють, якими безпечно користуватися.
Росі Ріос
Стрічка та інші нові системи захисту, спрощують користувачам процес ідентифікації купюри і ускладнюють спроби злочинців підробити американські гроші.

Американські гроші дуже поширені у світі, каже Росі Ріос:

«Американськими грішми користуються по всьому світу. Люди знають їх. Ми прагнемо випускати банкноти, яким довіряють, якими безпечно користуватися».

Понад 90 відсотків банкнот, що друкує бюро, використовують для виведення з обігу старих купюр. Незважаючи на зростаюче використання популярності кредитних карток та безготівкової Інтернет-торгівлі, роботи у друкарень грошей, не зменшується.

Економіка примусила американців жити з батьками
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00
«Хоча останні кілька років відбувається безмежна кількість електронних розрахунків, – каже Росі Ріос, – кількість банкнот, які ми випускаємо, продовжує зростати. Тож ми продовжуємо друкувати приблизно сім мільярдів купюр щороку».

На друк грошей щодня витрачається понад дев’ять з половиною тон чорнил. Собівартість виготовлення однієї купюри – десять центів. Шістдесят відсотків усіх американських доларів в обігу за кордонами Сполучених Штатів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG