Спеціальні потреби

«Подвійний агент» допоміг у розкритті змови проти США


За повідомленнями американських мас-медіа, чоловік, якого філія аль-Кайди в Ємені відправила підірвати пасажирський літак, що мав прямувати до Америки, виявився подвійним агентом, який працював на ЦРУ і розвідку Саудівської Аравції і проник в цю терористичну мережу, де зголосився здійснити самогубну атаку.

Агенти американської та іноземної розвідки подали деталі спроби теракту. Вони розповіли, як потенційний «терорист-смертник» передав розвідці США і Саудівської Аравії цінну інформацію, як також вибуховий пристрій, який, за ознаками, є удосконаленою версією "бомби у спідній білизні", яку в грудні 2009 року безуспішно намагався підірвати нігерієць Умар Фарук Абдулмуталлаб на борту літака, який прямував з Амстердама до Детройта.

На підставі зібраної «подвійним агентом» інформації, ВПС США здійснити успішний повітряний удар внаслідок якого вбито одного з лідерів аль-Кайди на Аравійському півострові Фахда Мухаммеда Ахмеда аль-Кусо, якого підозрювали у причетності до атаки на американський есмінець «Коул» біля узбережжя Ємену у 2000 році.

У повідомленні газети New York Times зазначається, що «подвійному агенту» вдалося виїхати з Ємену і переправитися через Об’єднані Арабські Емірати, щоб зустрітися з агентами розвідки.

Вибуховий пристрій вивчають спецслужби у лабораторії ФБР у Вірджинії. Подробиць щодо особистості «подвійного агента» - немає.

XS
SM
MD
LG