Спеціальні потреби

У США розробляють літальний апарат, що поєднує можливості літака та дирижабля


Компанія у Каліфорнії розробляє новий тип вантажного літака, який, можливо, з часом буде перевозити і пасажирів. На звичайний літак він подібний мало – більше на дирижабль. Новий апарат поєднує характеристики обох видів повітряного транспорту.

Новий тип літального транспортного засобу, який розробляє компанія «Aeros Corporation», називається «Aeroscraft». Він зможе підняти понад 500 тонн вантажу і перевезти на тисячі кілометрів. Демонстраційна модель зараз будується поза межами Лос-Анджелеса в ангарі, який колись використовували військово-морські сили США для виробництва дирижаблів-шпигунів. Його будівництво фінансується з бюджету Міністерства оборони. Модель завдовжки у 75 метрів і завширшки у 30 метрів має бути готова до свого першого польоту наприкінці наступного року. Маркетолог компанії «Aeros Corporation» Едвард Певзнер говорить, що «Aeroscraft» зможе дістатися найбільш віддалених місць:

«Північ Канади, Аляска, де відбувається видобуток нафти та газу, в амазонські джунглі, до Африки – в усі важкодоступні регіони».

Інженер аеронавігації Тім Кінні каже, що основним елементом системи є нова технологія, яка дозволяє літаку сідати та підніматися без скидання чи додавання ваги, як це відбувається у звичайних літаках. Цей літак може бути важчим та легшим, ніж повітря навколо нього.

«Цей літак по периметру буде заповнюватися гелієм. Який забезпечить необхідну підйомну силу», – пояснює Тім.

У звичайному стані гелій буде піднімати літак. А коли гелій компресується, літак втрачає плавучість та сідає. А у повітрі «Aeroscraft» буде рухатися так само, як і звичайний літак – за рахунок турбореактивного двигуна та авіаційного палива. Інженер Тім Кінні каже, що мала вага та жорстка конструкція цього нового типу повітряного транспорту стала можливою за рахунок нових технологій:

«Розвиток композитних матеріалів спричинив значний прогрес в аеронавтиці. З’єднання алюмінію з іншими матеріалами дає можливість будувати дуже легкі конструкції».

Очікується, що тестова модель здійснить свій перший політ вже наприкінці наступного року. Якщо все піде за планом, на ринку з’являться навіть більші за розміром літальні апарати нового типу.

У потенціалі «Aeroscraft» зацікавлений Пентагон. А також важка індустрія. Цей літак буде здатний перевозити, наприклад, величезні турбіни для електростанцій на великі відстані. І якщо новий літальний апарат доведе свою надійність на його платформі, можуть бути побудовані і пасажирські моделі.

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG