Спеціальні потреби

Убивство Ахмеда Валі Карзая може посилити неспокій в Афганістані


Зведений брат президента Афганістану Гаміда Карзая – Ахмед Валі Карзай, який отримав смертельне кульове поранення, помер по дорозі до лікарні. Навколо госпіталю у Кандагарі було посилено охорону. Втім, зведеного брата президента Карзая привезли уже мертвим. Місцеві жителі не розуміють, як таке могло статися.

Ахмед Валі Карзай був досить скандальною фігурою. Його звинувачували в причетності до торгівлі опіумом, а також організації масових фальсифікацій на користь свого брата на виборах президента у 2009-му році. Тоді Гамід Карзай таки був переобраний президентом. З іншого боку, Ахмеду закидали співпрацю з американськими спецслужбами. Але достеменно відомо те, що він був головою Ради провінції Кандагар і дуже впливовою людиною в другому за величиною місті Афганістану – Кандагарі, де активно діяли повстанці. Чимало людей вважали його підтримку критично важливою для гарантування стабільності на півдні країни.

«Зрозуміло, що Ахмед Валі Карзай відігравав дуже важливу роль в політиці Кандагару. Він був братом Гаміда Карзая і, безумовно, його втрата завдасть важкого удару по президенту», – каже високопоставлений цивільний представник НАТО Саймон Ґасс.

Ґасс говорить, що президент Карзай має велику підтримку на півдні Афганістану, тож має витримати політичний удар, пов’язаний з втратою брата. Втім, дехто говорить, що убивство Ахмеда навпаки демонструє слабкість чинного уряду і показує впливовість Талібану, який взяв на себе відповідальність за убивство. Енн Марлоу з Інституту Гадсона не погоджується. За її словами, Ахмед Валі Карзай був головорізом, якого підтримував американський уряд.

«Америка повинна припинити бачити вакуум там, де можна було б створити демократію. Відсутність впливової особи – це не вакуум. Ми ж не кажемо, що у нас утворився вакуум у Нью-Йорку чи Лос-Анджелесі лиш тому, що прибрали боса найпотужнішої мафії», – говорить аналітик Інституту Хадсона Енн Марлоу.

Убивство Ахмеда Валі Карзая сталося у час, коли США та коаліційні сили починають зменшувати присутність своїх військ в Афганістані.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG