Спеціальні потреби

НАТО непокоять атаки «зелених на блакитних» в Афганістані


Принаймні, сім військовослужбовців міжнародної коаліції були вбиті минулого тижня афганськими поліцейськими або озброєними людьми у формі співробітників афганських силовиків. У понеділок, НАТО заявило, що подібні атаки найчастіше є наслідком особистої неприязні і не завадять планам Альянсу з передачі відповідальності за безпеку місцевим структурам до кінця 2014 року.

Представники коаліції кажуть, що разом з афганськими партнерами вони намагаються скоротити число нападів «зелених на блакитних» (званих так через колір уніформи афганців і сил НАТО).

Представник НАТО, бригадний генерал Ґюнтер Кац, сказав журналістам у Кабулі в понеділок, що число атак розвідників набагато менше, ніж стверджує Талібан.

«Коли ми говоримо про ці внутрішньої загрози або, як деякі називають їх, про атаки «зелених на блакитних», то мова йде про 27 інцидентів у цьому році, в результаті яких загинуло 37 людей. Більшість з них були викликані особистими образами, стресом або втомою від бойових дій», - сказав він.

Представник НАТО сказав, що це поодинокі атаки, які не відображають загальної картини в країні і не загрожують плану з передачі відповідальності за безпеку в Афганістані.

«Так, у нас є 27 дуже трагічних інцидентів. Ми ставимося до них дуже і дуже серйозно», - продовжив Кац. «Але давайте не будемо забувати, що по іншу сторону конфлікту стоять майже півмільйона солдатів і поліцейських, які працюють разом, прямо зараз, над тим, щоб розбити бойовиків і борються за стабільність і безпеку в цій країні».

Бригадний генерал Кац повідомив, що афганська влада посилює перевірку на благонадійність для тих, хто вступає на службу в афганську армію та поліцію. У НАТО також знову підкреслили, що іноземні військовослужбовці повинні глибше розуміти місцеві культурні особливості.

Після вручення вірчих грамот президенту Афганістану Хаміду Карзаю новий посол США в Кабулі Джеймс Каннінґгем відзначив посилення атак афганських силовиків на військовослужбовців коаліції.

Посол Каннінґгем заявив журналістам, що США будуть працювати пліч-о-пліч з афганськими властями над запобіганням цих «болючих» інцидентів в майбутньому.

«Очевидно, що це питання є приводом для серйозного занепокоєння як для нас, так і для ваших властей», - сказав дипломат. «Ми намагаємося розібратися, чому це відбувається, і вважаємо, що тут є кілька причин, а не одна, і справа не тільки в проникненні шпигунів».

Тим часом, дві атаки минулої п'ятниці забрали життя шістьох американців.За офіційними даними, перший інцидент стався, коли керівник підрозділу афганської поліції в районі Сангін в провінції Гільменд запросив трьох американських морпіхів приєднатися до вечері на його КПП. Розстрілявши солдатів, він зник.

В ході другої атаки, цивільний службовець військової бази НАТО з числа афганців повернув зброю проти членів коаліції, убивши трьох американських військових.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG