Спеціальні потреби

За рік з Афганістану буде виведено третину військових США


На сьогодні в Афганістані перебуває 100 тисяч американських військовослужбовців, які беруть участь у майже 10-річній війні. Під час виступу у Білому домі президент США заявив, що настав час повернути частину з них додому. Барак Обама зазначив, що коаліційні сили займають досить сильні позиції у боротьбі з Талабаном, а осередок аль-Кайди у Пакистані після вбивства бін Ладена перебуває під постійним тиском і переслідуванням.

«Починаючи з наступного місяця, до кінця року ми зможемо вивести з Афганістану 10 тисяч американських військовослужбовців. А до літа 2012-го ми повернемо у США 33 тисячі солдатів. Після цього початкового скорочення, наші військові поступово повертатимуться додому, а контроль у регіоні перебиратимуть на себе афганські сили безпеки», – зазначив Барак Обама.

Президент зазначив, що у деяких районах афганські сили вже зараз повністю перебрали контроль. Він підкреслив, що, відновивши переговори з афганським урядом, Талібан мусить припинити насилля, розірвати зв’язки з аль-Кайдою та дотримуватись норм конституції. Втім, Барак Обама додав, що афганський народ мусить сам нести відповідальність за безпеку своєї нації:

«Ми не будемо намагатися зробити Афганістан бездоганним. Ми не будемо безкінечно патрулюватимемо афганські вулиці та гірську місцевість. Це відповідальність афганського уряду, який мусить продемонструвати свою спроможність захистити власний народ і трансформувати економіку війни в економіку тривалого миру».

Заяву американського президента підтримав Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен:

«Ситуація змінюється, Талібан зараз під великим тиском і афганські сили безпеки з кожним днем стають сильнішими».

Однак американські законодавці не мають єдиної позиції. Одні звинувачують Обаму у надмірній поспішності та виведенні завеликої кількості військ. Інші ж вимагають ще більшого скорочення. Аналітик Гері Томас вважає рішення Барака Обами правильним стратегічним кроком:

«Президент мусив скоротити військову присутність таким чином, щоб не зробити позицію Гаміда Карзая занадто вразливою та мати достатню військову присутність в Афганістані, щоб здійснювати тиск на талібів і змусити їх сісти за стіл переговорів».

У своїй промові Барак Обама закликав дотримуватись золотої середини між ізоляціонізмом у зовнішній політиці та надмірним втручанням у справи інших країн:

«Ми мусимо зайняти політику золотої середини і відновити роль, яку Америка завжди відігравала у світовій історії. Але ми мусимо бути прагматичними, стратегічними і рішучими».

Барак Обама висловив сподівання, що до 2014-го року афганські сили безпеки повністю переберуть контроль за ситуацією в країні. Обама також додав, що під час саміту НАТО, який відбудеться у Чикаго наступного року, буде визначено конкретний план передачі повноважень із підтримання безпеки у регіоні від сил НАТО до афганського народу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG