Спеціальні потреби

Афгансько-пакистанський кордон залишається ключовим у боротьбі з Талібаном


Військові коаліційних сил патрулюють регіон
Військові коаліційних сил патрулюють регіон

В Афганістані очолювана США військова коаліція завдає ударів по Талібану, який навесні провів масштабну наступальні операцію. Бойові вертольоти коаліції намагаються викорінити бойовиків із прикордонного району з Пакистаном, який вони вже тривалий час використовують як базу для терористичних операцій.

Десантники 101-ої повітрянодесантної дивізії проводять операцію у віддаленій провінції Пактіка, що на кордоні з Пакистаном. Район Бермель має відіграти ключову роль у новому плані дій НАТО в Афганістані, запропонованому через 10 років після початку вторгнення в цю країну. Традиційно Талібан проводить наступальні операції навесні після того, як проведе зиму на території Пакистану.

Наступ Талібану означає, що на полях боїв побільшає саморобних мін. Більше стає і збройних сутичок. Цього року НАТО сподівається перехопити ініціативу, розмістивши тисячі вояків вздовж ліній постачання Талібану, особливо в Бермелі та інших прикордонних районах. Операція в Бермелі розпочалась у квітні з патрульної операції десантників 101-ої дивізії на чолі з капітаном Крісом Теннером:

«Це стандартна патрульна операція в північному Бермелі вздовж шляху, який традиційно використовується бойовиками для проникнення з Пакистану до Афганістану. Це дуже складна територія. Ми прагнемо дослідити її для проведення операцій в майбутньому».

У Бермелі десантники годинами слідкують за ймовірними бойовиками Талібану та наносять на карту їх бойові позиції. У відповідь Талібан час від часу завдає ракетних ударів. Американці відповідають вогнем з гранатометів.

Дводенний патруль закінчується без жертв з обох боків – хоча кілька днів тому під час подібної операції в сусідньому Кандагарі загинуло шестеро американців.

Теннер каже, що місія в Бермелі дуже важлива у боротьбі з Талібаном:

«Нам завдають інтенсивного ракетного та артилерійського обстрілу. Якщо нам вдасться зменшити інтенсивність обстрілу та кількість вибухових матеріалів, що потрапляють до Афганістану, – це мало би значний вплив на активність повстанців в цілому регіоні».

Втім питанням залишається, чи зможе НАТО підтримувати контрнаступ проти Талібану та зберігати ініціативу. Очікується, що в липні США почнуть виведення частини свого 100-тисячного військового контингенту з Афганістану.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00
XS
SM
MD
LG