Спеціальні потреби

ООН: В Афганістані систематично катують ув’язнених


Афганський солдат поблизу тюрми Пул-і-Чархі.
Афганський солдат поблизу тюрми Пул-і-Чархі.

ООН заявляє, що влада Афганістану «систематично» катує ув’язнених в афганських тюрмах. Тортурам піддають навіть підлітків.

Місія ООН в Афганістані опитала 379 осіб у 47-ми місцях позбавлення волі, які перебувають під контролем Національної поліції Афганістану. Серед опитаних - особи, які перебувають під слідством та в’язні.

У звіті оприлюдненому в понеділок, місія ООН в Афганістані твердить, що майже половина (273) усіх опитаних піддавались тортурам. За словами місії ООН, тортури постійно застосовуються у ряді місць позбавлення волі підконтрольних поліції.

Більше третини (117) опитаних при цьому зазнавали наруги, яку можна прирівняти до тортур.

Дослідження виявило, що в багатьох випадках влада Афганістану використовувала тортури для отримання зізнань та інформації від підозрюваних. В деяких випадках, затриманих лупцювали, били електричних струмом і піддавали стресу.

Спеціальний представник ООН в Афганістані Стаффан де Містура заявив, що виявлені місією факти свідчать, що тортури не є інтституційною практикою чи частиною політики уряду. Він заявив, що те що Національна поліція та розвідка співпрацювали з представниками ООН свідчать, що реформа можлива.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG