Спеціальні потреби

Талібан відкриває своє представництво в Катарі


Талібські бойовики

У вівторок афганські таліби заявили, що вони досягли попередньої домовленності про відкриття політичного представництва в Катарі. Цей крок має допомогти веденню мирних переговорів з афганським урядом та завершенню війни в країні. Про це стало відомо з електронного повідомленя речника Талібану Забіулли Муджахіда. Він також заявив, що заради успіху переговорного процесу вони вимагають звільнення талібів – в’язнів Гуантанамо.

Нещодавно з’явилися повідомлення про те, що Вашингтон відкритий до можливих переговорів з Талібаном і для досягнення домовленності готовий передати в’язнів Гуантанамо. У грудні віце-президент Джозеф Байден заявив, що Талібан не є ворогом США і що це військове угрупування не становить загрози американським інтересам у тому разі, якщо вони не співробітничають та не надають притулок аль-Кайді.

Військове вторгенння сил НАТО до Афганістану на чолі зі США призвело до усунення від влади уряду Талібану в Афганістані після терористичних атак 11 вересня. Ці атаки були здійсненні аль-Кайдою, яка на той момент мала навчальні табори в Афганістані.

Спочатку афганські урядовці виступали проти відкриття офісу Талібану в Катарі, але з часом погодилися з цією ідеєю. Вже кілька місяців тривають спроби розпочати мирні переговори з Талібаном та покласти край війні, що триває вже понад 10 років.

XS
SM
MD
LG