Спеціальні потреби

Дипломати обмірковують майбутнє Афганістану


Президенти Афганістану, Пакистану і Туреччини під час зустрічі у Стамбулі
Президенти Афганістану, Пакистану і Туреччини під час зустрічі у Стамбулі

До Туреччини прибули дипломати іноземних країн на одноденну конференцію, в центрі уваги якої є майбутня безпека та економічний розвиток Афганістану у зв’язку підготовкою військ НАТО залишити країну до кінця 2014 року.

У конференції беруть участь представники 14 країн регіону, а також дипломати західних держав, які беруть участь у місії НАТО в Афганістані.

Вони обмірковують регіональну безпеку і співпрацю, а також зусилля афганців у пошуках політичної розв’язки десятирічного конфлікту.

Проте деякі дипломати применшують сподівання щодо конференції.

Звертаючись до учасників конференції, президент Гамід Карзай заявив, що в його країні не буде надії на мир без допомоги з боку сусідніх держав у боротьбі з терористичними угрупованнями. Він сказав, що терористичні організації все ще є великою загрозою безпеці Афганістану.

День раніше відбулася зустріч президента Афганістану Гаміда Карзая з пакистанським колегою Асіфом Алі Зардарі і турецьким президентом Абдуллою Гюлем.

У цю пору в Афганістані перебуває понад 130 тисяч іноземних солдатів, більшість із них із Сполучених Штатів. До кінця 2014 року НАТО планує передати повну відповідальність за втримання безпеки в Афганістані афганським силам.

XS
SM
MD
LG