Спеціальні потреби

Талібан готовий розпочати мирні переговори щодо Афганістану


Бойовики Талібану
Бойовики Талібану

Угруповання Талібан заявило, що його політичне крило готове розпочати мирні переговори в справі закінчення війни в Афганістані. У переданій електронною поштою заяві говориться, що це угруповання збільшило зусилля задля встановлення миру в країні. Водночас воно повторило свою опозицію до нинішньої конституції Афганістану і назвало очолений президентом Гамідом Карзаєм уряд «маріонетковою» адміністрацією.

Також у четвер представник Талібану Забігулла Муджагід сказав у переданій через Інтернет заяві, що відеозапис, на якому американські морські піхотинці мочаться на тіла вбитих бойовиків Талібану, не матиме впливу на плани розпочати переговори. Він підкреслив, що процес щойно попередній, тому контроверза з приводу відео, за всіма ознаками, на матиме впливу на переговори в справі пропонованого обміну в’язнями.

Війська НАТО в Афганістані рішуче осудили зображені на відеозаписі дії з боку невеликої групи американських морських піхотинців, які, за всіма ознаками, вже не служать в Афганістані. Корпус морської піхоти США заявив, що представлена на відео поведінка військовослужбовців не відповідає цінностям і не є ознакою морських піхотинців.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG