Спеціальні потреби

Панетта: 2011 рік – поворотний пункт у війні в Афганістані


Міністр оборони США Леон Панетта
Міністр оборони США Леон Панетта

Міністр оборони США Леон Панетта перебуває в Афганістані, щоб ознайомитися з поступом у боротьбі з ісламськими терористами, який, за його словами, досягнув цього року «поворотного пункту» після десятиліття боротьби з угрупованням Талібан.

Міністр Панетта прибув до Кабула у вівторок для зустрічей з командувачами американських військ і афганськими офіційними особами. В дорозі до Афганістану він сказав репортерам що афганські збройні сили і поліція краще підготовані до того, щоб взяти на себе відповідальність за втримання безпеки в країні в час, коли очолені США сили НАТО поволі залишають Афганістан.

Цього року президент Обама доручив, щоб до кінця 2011 року з Афганістану вивести 10 тисяч американських військовослужбовців і 23 тисячі до жовтня наступного року Протягом того часу НАТО продовжуватиме передавати контроль над безпекою афганським силам.

Проте цей процес ускладнюється погіршенням відносин США з Пакистаном, якого довгий кордон з Афганістаном є пристановищем для Талібану та аль-Кайди, які атакують натовські та афганські війська.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG