Спеціальні потреби

Під час бойових дій сили НАТО захищатимуть цивільних афганців


Під час бойових дій сили НАТО захищатимуть цивільних афганців
Під час бойових дій сили НАТО захищатимуть цивільних афганців

Верховний командувач сил НАТО в Афганістані американський генерал Джон Аллен доручив, щоб десятки тисяч військовослужбовців пройшли підготовку щодо того, як уникати жертв серед цивільного населення під час операцій проти повстанців.

Генерал Аллен повідомив про програму перепідготовки в листі до президента Афганістану Гаміда Карзая, який часто нарікає з приводу смертельних випадків і поранень серед цивільних афганців, які опиняються у перехресному вогні між військовослужбовцями НАТО і бойовиками Талібану. Представник американських військ підтердив повідомлення про листа та його зміст в електронній пошті на адресу Голосу Америки у вівторок.

У своєму листі генерал Аллен заявив, що сили НАТО інтенсивно вивчатимуть методи захисту цивільного населення. Він доручив, щоб усі частини НАТО пройшли підготовку до понеділка.

НАТО втримує в Афганійстані приблизно 140 тисяч військовослужбовців, які вже 10 років ведуть боротьбу з повстанцями Талібану. Із цієї кількості приблизно 100 тисяч військовослужбовців – американці.

Шість днів тому в південній провінції Кандагар від повітряного удару сил НАТО загинуло шестеро дітей і доросла людина. Командувачі сил НАТО кажуть, що Талібан та інші повстанцві регулярно використовують цивільних афганців як людські щити, коли атакують коаліційні війська і афганські сили безпеки та офіційних осіб.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG