Спеціальні потреби

Ґейтс: заява Карзая віддзеркалює «біль і страждання» афганського народу


Міністр оборони США Роберт Ґейтс
Міністр оборони США Роберт Ґейтс

Міністр оборони Сполучених Штатів Роберт Ґейтс заявив, що попередження з боку президента Афганістану Гаміда Карзая щодо жертв серед цивільного населення віддзеркалює «біль і страждання» афганського народу, які він переживає в результаті 30-річної війни.

Міністр Ґейтс заявив, що для обох сторін важливо спільно провести слідство в справі жертв серед цивільних і щоб президент Карзай та афганський народ вважали очолені США коаліційні сили НАТО своїми союзниками, які намагаються допомогти Афганістану покласти край збройному конфлікту.

Президент Карзай попередив коаліційні сили, щоб вони не стали «окупаційними силами» в Афганістані після великої кількості жертв серед цивільних у результаті повітряних ударів військ НАТО.

Карзай заявив репортерам у Кабулі, що він вдасться до неназваних конкретно дій, якщо продовжуватимуться смертні випадки серед цивільного населення. Він також підкреслив, що афганський народ уже більше не може терпіти повітряних рейдів, скерованих проти житлових будинків, і додав, що це його останнє попередження.

Ґейтс підкреслив, що це угруповання Талібан несе відповідальність за приблизно 80% жертв серед цивільного населення і що екстремісти здійснюють атаки проти них за допомогою імпровізованих вибухових пристроїв та інших методів.

XS
SM
MD
LG