Спеціальні потреби

Правозахисники: втікаючи від насилля в родині, афганки потрапляють у в’язниці


За даними нового звіту правозахисної організації Human Rights Watch, понад 400 афганських жінок потрапило до в`язниць за те, що вони намагалися втекти від знущань та насилля власних чоловіків та примусового шлюбу.

Автори доповіді зазначають, що жінок, які намагаються порятуватися від насилля, часто звинувачують у подружній зраді та саджають за ґрати за так звані «моральні злочини», тоді як насильники не отримують жодного покарання.

У доповіді міститься розповідь про жінку, яку у віці 12 років віддали заміж за алкоголіка і наркомана, який до того ж її бив. Вона та її дві доньки зараз у в`язниці через те, що втекли від нього. Її чоловік звинувачує її у подружній зраді з її двоюридним братом, який допоміг їй втекти.

На думку правозахисників Human Rights Watch, становище жінок в Афганістані після падіння влади Талібану дещо покращилося. Нова Конституція гарантує їм рівні права з чоловіками. Були прийняті нові закони, які кріміналізують насилля проти жінок.

Але правозахисники кажуть, що судова система Афганістану не працює. До того ж, зазначають вони, президент Гамід Карзай часто змінює свою позицію щодо прав жінок. Вони звинувачують афганського президента у тому, що у цьому питанні він часто йде на компроміс з консервативними релігійними лідерами. Офіційних коментарів від афганської влади не надходило.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG