Спеціальні потреби

Афганці протестують проти нічного рейду


Сотні афганців заблокували головний шлях у східному районі країни, звинувачуючи спільний афгансько-натовський рейд у вбивстві двох цивільних афганців.

Протестувальники несли тіла двох убитих чоловіків, які загинули під час нічної операції в провінції Лагман. Учасники протесту йшли дорогою, що веде від Кабула до східного міста Джалалабад.

НАТО каже, що нічний рейд афганських сил, які мали підтримку коаліційних військ, був скерований проти лідера Талібану, який координував операції із закладання мін на дорогах проти сил безпеки в усій провінції.

Міжнародна коаліція заявила, що під час операції лідер талібів і ще один екстреміст обстріляли сили безпеки. Військовослужбовці відповіли вогнем і застрелили нападників. НАТО повідомило, що об’єднані сили затримали кількох повстанців і конфіскували стрілецьку зброю.

Проте дядько одного з убитих заявив, що сили безпеки увійшли до будинку і відкрили вогонь, убиваючи двох молодих чоловіків, включно з представником місцевої районної ради. Він сказав, що затримано щонайменше сімох інших чоловіків – усіх цивільних.

Цей інцидент стався після недавнього підписання угоди між американським і афганським урядами про те, що спеціальні операції будуть очолені афганцями, включно зі спірними нічними операціями на доми афганців.

XS
SM
MD
LG