Спеціальні потреби

Афганці протестують проти вбивства екс-президента країни


Акція протесту в Кабулі проти вбивства Талібаном Бургануддіна Раббані

У середу у Кабулі сотні афганців зібралися біля будинку колишнього президента Афганістану та представника на мирних переговорах з Талібаном Бургануддіна Раббані в знак протесту проти його вбивства.

За повідомленням поліції, Раббані, який обіймав посаду президента Афганістану від 1992 - 1996 років, було вбито у вівторок нападником-смертником з угруповання Талібан, який підірвав бомбу, заховану у його тюрбані.

Від вибуху, крім Раббані, також загинуло ще четверо людей. Одного з чільних радників президента Гаміда Карзая було поранено.

У середу сотні людей, які несли зображення Раббані та плакати, зібралися на вулиці біля будинку екс-президента. Втім, за умов посилених заходів безпеки, низка афганських чинновників прибула до резиденції, аби скласти родині свої співчуття.

Згідно з повідомленням речника Раббані, похорон колишнього президента відбудеться у четвер або в п’ятницю.

Представники НАТО покладають відповідальність за атаку на двох бомбістів-смертників, кажучи, що вони удавали, що хочуть вести переговори про примирення. Речник Талібану взяв відповідальність за вбивство, кажучи, що угруповання призначило двох добре вишколених бійців і доручило їм встановити зв’язки з Раббані.

XS
SM
MD
LG