Спеціальні потреби

Волонтери допоможуть стати домовласниками?


Групи волонтерів доброчинної організації «Габітат для людства» допомагають ремонтувати та будувати недороге житло для родин з низькими прибутками у Вашингтоні та 5 інших містах Сполучених Штатів.

Добровольці допомагають будувати краще майбутнє для родин з низькими статками в одному з районів Вашингтона. Найостаннішій столичний проект – зведення нових будинків у східно-північному районі Вашингтона Айві Ситі.

Керівник організації «Габітат для людства» Кент Адкок пояснює:

«Ось у цьому будинку буде два помешкання: одне виходитимемо на цю сторону, інше – на другу. Ці волонтери будують двокімнатне помешкання».

Кент Адкок очолює відділення організації «Габітат для людства» у Вашингтоні. З 1998 року організація забезпечила новозбудованим чи відремонтованим житлом понад 200 родин. І хоча житло не роздається задарма, мешканці купляють його за цінами набагато нижче ринкових, у безвідсотковий кредит на 25 років. Проект у першу чергу має на меті дати можливість незаможним верствам населення стати домовласниками, втім завдяки програмі відновлюються і цілі мікрорайони міста.

«Ми знаходимося на одному з п’яти будівництв, які наразі ведуться у столиці – все це к рамках, так званої, програми відбудови мікрорайонів міста», - каже Кент Адкок.

За допомогою сотень волонтерів Габітат для людства та партнери організації у наступні три роки планують збудувати до 60 нових домівок у цьому бідному районі столиці. Добровольцем може стати людина будь-якої професії, попередній досвід у будівництві зовсім не обов’язковий, втім робота знайдеться для кожного. Так, минулого року на столичних проектах пропрацювало 4 тисячі волонтерів. Керрі Вайленд – член американської олімпійської збірної з жіночого хокею – каже:

«Всі працюють з відкритим серцем та посмішкою на обличчі – і це найголовніше. Ми опановуємо нові навички і разом з тим робимо щось дуже корисне для громади і для людей, які заслуговують на краще життя.

Андаргачью Негаш, з дружиною та трьома дітьми, невдовзі переїжджають у будинок із трьома спальнями. Втім, щоб стати повноправними власниками, вони повинні відпрацювати на його будівництві 300 годин. Родина приїхала з Ефіопії. Негаш каже, що робота на будівництві того варта – він нарешті зможе виїхати з дорогого двокімнатного помешкання, яке нині орендує:

«Майже все, що ми заробляємо ми витрачаємо на оренду, при тому ми живемо у не найкращих умовах у поганому районі. Так що цей переїзд буде великим полегшенням, а особливо корисною зміною для дітей.

Кент Адкок говорить, що коли люди безпосередньо беруть участь у побудові власного житла, вони мають сильніші емоційні зв’язки зі своєю громадою:

«Коли родина власноруч будує собі хату чи хату для своїх сусідів, це дає не просто право володіння, це дає особливий зв'язок - а це вже зовсім інша справа».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG