Спеціальні потреби

Чергова криза в Керченськiй протоцi - 2005-04-29


Київ - 29 квiтня. Українські політики б`ють на сполох – острів Коса Тузла в Керченській протоці поступово занурюється під воду. Декілька десятки будинків вже підтоплені. Наступ моря експерти пов`язують із будівництвом російської дамби і закликають уряд вжити негайних кроків для збереження Тузли.

Тимчасова спеціальна парламентська комісія із забезпечення контролю за режимом держкордону в районі острова Тузла б`є на сполох. Острів, який знаходиться в Керченській протоці, розмивається. За словами голови комісії Ігоря Осташа, за рік острів втратив сьому частину своєї площі.

Причиною наступу моря, на думку експертів, стало збішьшення швидкості течії внаслідок зведення Російською Федерацією дамби, яка загородила частину протоки. За словами Осташа, якщо не вжити запобіжних заходів, за рік острів може зануритися під воду. Крім Тузли підтоплено узбережжя Кримського півострова.

За результатами свого перебування в Криму комісія складе звіт, який передасть президенту і парламенту. Але вже зараз депутати пропонують виділити додаткові бюджетні кошти на укріплення берегів осторова. За підрахунками Осташа, на це необхідно від 10 до 36 мільйонів гривень. Гроші також потрібні для будівництва вертолітного майданчика, заміни електрогенераторів та придбання засобів зв`язку. Депутат пропонує взяти їх із резервного фонду, оскільки бюджетом ці витрати не передбачені.

Тим часом Російське зовнішньополітичне відомство оприлюднило заяву, в якій підтевердило незмінність своєї позиції щодо кордону в Азовському морі. Як наголошується в документі, Росія й далі виступає проти того, щоб провести державний кордон у Керченській протоці по лінії, яка колись поділяла дві союзні республіки. Російський МЗС наголошує на відсутності легітимних документів, які б давали для цього підстави. Як оптимальний вихід Російська Федерація пропонує залишити протоку у спільному користуванні двох країн. Україна на цю пропозицію поки що не погоджується. Наступне двостороннє засідання щодо долі кордону в Керченській протоці відбудеться на початку червня у Москві.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG