Спеціальні потреби

Уряд Тимошенко отримав оцiнку на «вiдмiнно»


Київ – 27 квiтня. Сьогодні уряд Юлiї Тимошенко звітував про перші 100 днів своєї роботи. Президент Вiктор Ющенко оцінив роботу Кабінету Міністрів на «відмінно». Засідання уряду на чолі з президентом тривало більше семи годин.

Новому українському урядові ще тільки два з половиною місяці, і говорити про великі перемоги наразі, очевидно, рано. Однак позитивів прем`єр-міністр уже зараз нарахувала 12. Звітуючи про роботу Кабінету у першому кварталі, Юлія Тимошенко доповіла, зокрема, про непогані цифри зростання в усіх ключових галузях економіки, збільшення, на 25%, реальних доходів сімейних господарств і на 8 мільярдів – доходів бюджету. Уряд пишається тим, що вдалося приборкати інфляцію: від попереднього Кабміну отримали 6%, а у першому кварталі цього року вже 4%. У квітні зусиллями уряду інфляція склала всього 0,8%, і Тимошенко запевняє: більше інфляції не буде. До досягнень свого кабінету прем`єр відносить також стабілізацію цін на бензин і тенденцію до зменшення цін на м`ясо. Юлія Тимошенко:

«Я думаю, що на Великдень, Віктор Андрійович, жоден українець не стане вегетаріанцем. Всі будуть їсти м`ясо, причому по ціні, доступній для кожної людини».

Під час свого звіту прем`єр часто зверталася з компліментами до президента, а закінчила свою промову освідченням:

«Віктор Андрійович, ми любимо вас, віримо вам, і ви маєте найкращий уряд, який тільки можна зробити. Я думаю, що ми зробимо все, щоб ви нами пишалися».

Президент відповів взаємністю. Оцінюючи перші сто днів роботи уряду, Ющенко виставив Кабінету Тимошенко найвищий бал – як він сказав, байдуже за якою системою, п`яти- чи дванадцятибальною, та ще й розцілував по завершенні прес-конференції. Недоліки і помилки нового уряду президент відніс на рахунок труднощів становлення команди. І серед таких недоліків назвав звичку міністрів критикувати одне одного, порадивши їм не виносити сміття з хати.

Прокоментував глава держави і ревальвацію гривні. До цієї гарячої теми у президента, як виглядає, роздвоєне ставлення. З одного боку – він назвав різке падіння долара “дискомфортним рішенням” і “шоком”. Курс має бути стабільним, бо курс -- це мірило, підкреслив глава держави:

«Ну ніхто ж не здумає з вас поміняти метр, щоб там не було 100 сантиметрів, а 99 сантиметрів. Ніхто кілограм не пропонує підпиляти. Ніхто часовий еталон не збирається підпилювать. А чому ми збираємось так інколи грошове мірило міняти. По цьому масштабу живе 47 мільйонів українців. Якщо ми його міняємо, у когось ми забираєм, комусь віддаєм. Ми маємо на це моральне право чи не маємо? Чи нам треба такими грубими методами, вночі вторгатися до чийогось гаманця?».

Однак різко скритикувавши дії Нацбанку, президент зробив і прямо протилежну заяву, назвавши кроки глави НБУ чесними та правильними. За словами Ющенка, різке укріплення гривні було вимушеною реакцією на неграмотну монетарну політику попередньої влади.

Закриваючи засідання уряду, президент запевнив, що українці вже за рік переконаються: “команда Майдану” – це був їх єдино правильний вибір:

«Я хочу вам заявити, що ми не відступим від жодної своєї обіцянки, яку ми дали вам на Майдані. Наша мета – за один господарський рік показати, що в Україні є така політика, яка доходить до кишені, до бутерброда кожної української людини», -- заявив Віктор Ющенко.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG