Спеціальні потреби

Українськi зеленi подають в суд на мера Омельченка


Київ - 25 квiтня. Українські зелені та їх лідер Віталій Кононов подають до суду на київського мера Олександра Омельченка. Це вже другий позов до міського голови столиці, і він також стосується теми передачі заповідної землі, тепер вже у районі Феофанії.

Перший потужний скандал у пресі після помаранчевої революції стосувався передачі земель у Пущі Водиці, що під Києвом, у приватні руки. Те, що таке рішення ухвалила Київрада заявив її депутат Віктор Іванченко. Тоді інформація про передачу земель, які завжди вважалися заповідником, мала значний негативний резонанс у суспільстві, що призвело до відміни Київрадою такого рішення. Водночас, такі дії цього органу ніхто досі не визнав незаконними, більше того, інформацію про те, хто отримав земельні наділи у Пущі, вдалося дістати лише через суд – каже адвокат зелених Віктор Ніказаков:

«Лише через чотири місяці вдалося через рішення суду витребувати деякі документи. З`ясувалося, щодо Стельмаха – 1,2 га, щодо пана Шуфрича – 4 га, кілька народних депутатів, родичі міністрів, заступник секретаря РНБО і навіть діючий суддя Верховного суду».

Тепер подібна історія повторюється із лісами Феофанії – ще одного заповідного лісу. Там вже почалися будівельні роботи, а з державного бюджету виділили 24 мільйони гривень для проведення туди комунікацій. Офіційно це гроші ніби на облаштування парку відпочинку, але не зовсім зрозуміло, чому у парк проводять газ та водогін. Зелені кажуть, що мають інформацію про передачу землі у приватну власність через складну схему, коли земля ніби виділяється для будинків відпочинку, а потім передається в інші руки. В результаті її власниками стають все ті ж відомі в країні люди. Говорить адвокат Віктор Ніказаков:

«По Феофанії важко сказати, що може бути, ми не хочемо назвати прізвища тих громадян, оскільки ті документи можуть бути знищені. Ми знаємо, що ті громадяни, які отримали ділянки, передали їх іншим особам».

Київська влада цю інформацію не підтверджує, і відмовляється коментувати взагалі. Зелені кажуть, що будь-яку інформацію змушені знову добувати через суд. Відтак зараз готують другий позов до пана Омельченка. Говорить Віталій Кононов:

«Ми починаємо інший суд, який називається “Феофанія” проти міської влади, оскільки ми вважаємо що міська влада, яка один раз прокралася, зараз продовжує свою роботу за наш з вами рахунок. Ми не хочемо, щоб вони продовжили свою роботу за наш з вами рахунок. Тим більше, що влада помінялася».

Експерти кажуть, що Пуща-Водиця та Феофанія можуть виявитися лише вершиною айсберга щодо зловживань у столиці. Все частіше в Києві лунає незадоволення міським головою та його суцільних забудов. Кияни скаржаться на те, що будівельні компанії часто порушують їх права і не дотримуються елементарних санітарних норм. Зелені кажуть, що прагнуть оприлюднювати всі ці факти, аби ретельніше контролювати дії влади.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG