Спеціальні потреби

Спiвробiтники «Бiлого лебедя» критикують слiдчi органи


Київ - 14 квiтня. Співробітники донецького торговельного центру «Білий лебідь” скаржаться на тиск з боку слідчих органів. Вони заявляють, що слідчі у справі Колесникова, з метою отримати потрібні для них свідчення, застосовують незаконні методи.

Працівники торговельного центру “Білий лебідь” звернулися до президента, генпрокурора та міністра внутрішніх справ з відкритим листом, у якому скаржаться -- “на насильство та погрози з метою отримання потрібних слідчим органам свідчень будь-якою ціною, навіть ціною людського здоров`я”. Співробітники “Білого лебедя”, чий власник, глава Донецької облради Борис Колесников заарештований за підозрою у здирництві, нарікають на те, що їх щодня викликають на допити. “Тривалість допиту, -- сказано в листі, -- складає до 14 годин на добу. При цьому людей тримають без їжі, води і туалету”.

“Розправою над неугодними” називають таке слідство автори листа, під яким стоїть 91 підпис.

Звернення привіз у Київ адвокат, що представляє інтереси трудового колективу Донецького “Білого лебедя”, Владислав Цуканов. Він заявив, що слідство у справі Колесникова ведеться незаконними методами. І як на приклад послався на те, що одна зі співробітниць “Білого лебедя” після дводенного допиту опинилася в лікарні. Водночас адвокат не подав жодних подробиць або імен. Посилаючись на таємницю слідства, він також відмовився сказати, скількох співробітників “Білого лебедя” було допитано і у скількох після допитів з`явились проблеми зі здоров`ям. На прохання уточнити, в чому полягає “насильство та погрози”, про які йдеться у листі, Цуканов сказав: “Фізична сила, звичайно, не застосовувалась, але застосовували психологічний тиск”:

[переклад з росiйської] “Наприклад, людину зранку викликають на допит і примушують чекати під дверима кабінету одну, дві години, поки людина психічно не втратить рівновагу. Після цього вже запускають в кабінет і починається задушевна розмова. Людині показують начебто подані проти неї свідчення. Кажуть – ти в небезпеці, у тебе родина. Через кілька годин людина може підписати все, що завгодно”.

Як стверджує Цуканов, подібного насильства з боку міліції Донецьк ніколи не бачив: “Для Донецька це дії небачені. Принаймні ми про таке не чули раніше. Так міліція не діяла. А тепер люди бояться йти на допити”.

А тим часом як триває розслідування справи глави Донецької облради Колесникова, затриманого 6 квітня за звинуваченням у здирництві, повістку на допит отримав у четвер інший великий начальник – глава Дніпропетровської облради Микола Швець. МВС викликає Швеця для свідчень стосовно порядку відчуження кримського туристичного комплексу “Таврія”. Повістку вручив главі облради особисто міністр внутрішніх справ Юрій Луценко у Дніпропетровському аеропорту, куди Швець прибув зустрічати президента.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG