Спеціальні потреби

Виступ Вiктора Ющенка в Конгресi


Вашингтон – 6 квiтня. Сьогоднi вранцi президент України Вiктор Ющенко виступив на спільній сесії обох палат американського Конгресу. У виступі, що тривав годину, український лідер, серед іншого, закликав законодавів скасувати поправку Джексона-Венiка і сприяти Україні з приєднанням до євро-атлантичних структур. Український лідер також зобов'язався забезпечити чесні і прозорі парламентські вибори в Україні 2006 року, вирішити справу вбивства Георгiя Ґонґадзе, і розбудувати незалежну судову систему.

Сенатори і конгресмени США вітали президента України Віктора Ющенка з повагою, яка, як вважають вони, належиться людині, яка мало не заплатила життям аби стати лідером демократичної України. На трибуні Віктор Ющенко нагадав девіз помаранчевої революції - «Разом нас багато, нас не подолати», і заявив, що це гасло перегукується з американським:

«На стіні цієї величної споруди написанi латинські слова [E Pluribus Unum], що означають «З багатьох одне». Цей девiз нагадує про американську революцію, якою почалася історія свободи у сучаному свiтi».

Україці, заявив президент Ющенко, є різними. Вони розмовляють різними мовами, сповідують різні релігії, мають різні політичні погляди, але визнають право кожного бути самим собою, щоб втілити у життя цінності громадянського суспільства. Віктор Ющенко при цьому вказав на необхідність розбудови чесної і некорумпованої влади:

«Ми формуємо нову модель поведінки влади. Вона стає слугою усіх громадян, охороняє їх конституцiйнi права i свободи. Ми хочемо мати свiй уряд – від народу, керований народом i для народу [оплески]».

Президент Ющенко заявив, що український народ вимагає, і його уряд забезпечить, чесні і прозорі парламентські вибори наступного року. Першою ознакою змін у цьому відношенні є вільна преса, зазначив вiн:

«Ми звільниили пресу від тиску. Сьогоднi нiхто не сміє наказувати журналiсту говорити те, що потрібно владi. Монопольний подiл українського медіа-простору мiж двома-трьома родинами буде подоланий... як і буде розв'язано, хто замовив вбивство журналіста Георгія Ґонґадзе, - додав Віктор Ющенко, при чому запорукою вільного суспільства вiн також назвав незалежну судову владу.

«У нас є політична воля повернути українцям вiру у правосуддя. Наше чергове завдання – гарантувати незалежнiсть судової влади».

Український президент віддав належне американським лідерам, які сприяли свободі Схiдної Європи, додавши, що Україна хоче ввійти в склад євроатлантичних структур.

Сенатори і конгресмени оплесками привітали заклик президента Ющенка скасувати поправку Джексона-Венiка, яка стримує українську торгівлю з Америкою. Крім цього Віктор Ющенко закликав Конгрес допомогти Україні приєднатися до Світової організації торгівлі, допомогти фінансувати нове укриття Чорнобильської АЕС, полегшити візовий режим для українців і сприяти навчанню в американських ВУЗах українських студентів.

Американські законодавці також привітали згадку президента Ющенка про внесок України в Iраку.

На закінчення, президент Ющенко нагадав слова папи Iвана Павла Другого, що йти дорогою правди є важко, але ніколи неможливо. Як зазначив Ющенко, Україна на цю дорогу стала.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG