Спеціальні потреби

Київ вiдвiдала делегацiя американських законодавцiв - 2005-02-14


Київ – 11 лютого. В столицi України сьогоднi побувала делегація американських законодавців. В ходi вiзиту вони зустiлися з вищим державним керiвництвом України, як також зi своїми колегами-депутатами.

Розшифровка розмови Iгоря Гулявого з нашим київським кореспондентом Русланом Дейниченком:

IГ: Руслане, в якій атмосфері проходили зустрічі?

РД: Я нагадаю, що це був перший такий представницький візит делегації Сполучених Штатів після обрання Віктора Ющенка президентом. Що показово, що в делегації представники двох правлячих партій – республіканської та демократичної – і найвідоміші з членів делегації, це колишня перша ледi i нинiшнiй сенатор Гілларі Клінтон, а також Джон МакКейн та Джозеф Ліберман. Вони зустрічалися протягом дня сьогодні з Віктором Ющенком, Юлією Тимошенко та Володимиром Литвином. Багато оглядачів назвали цей візит візитом ввічливості, адже минулого року, коли американські урядовці приїжджали в Україну, то на переговорах з представниками українського уряду вони піднімали, в першу чергу, питання чесних і прозорих виборів, свободи слова і свободи преси, а також дотримання демократичних свобод - а будь-яких практичних кроків щодо політичної чи економічної співпраці не було. А зараз, висловлювання американських законодавців, які сьогодні приїхали в Київ, говорять про те, що почався новий етап у стосунках двох держав – України та Сполучених Штатів – і слід очікувати як економічних якихось кроків для підтримки України, так і політичних.

IГ: Які питання піднімалися на цих зустрічах, і чи відомо про якісь домовленості?

РД: Ну власне, українські законодавці, коли вони говорили із своїми американськими колегами, турбувало перш за все питання скасування поправки Джексона-Веніка, яка обмежує доступ українських товарів до ринків Сполучених Штатів. Американські законодавці запевнили, що як тільки вони повернуться на батьківщину, це питання буде піднято і в Конгресі і в Сенаті і ця поправка буде обов’язково скасована, і законодавці зазначили, що також є повне розуміння з адміністрацією Джорджа Буша щодо цього. Піднімався під час переговорів i строк української присутності в Іраку. Про нього говорили під час зустрічі з Віктором Ющенком, який підтвердив, що громадська думка в Україні негативно сприймає перебування українських військових в Іраку, і він поступово виведе український контингент, але зазначив, що відбудеться це поступово, так щоби не зашкодити безпеці і самого Іраку та партнерам за коаліцією. Безпосередньо про це питання Джордж Буш і Віктор Ющенко матимуть можливість поговорити 22 лютого у Брюсселі, де планується їхня зустріч.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG