Спеціальні потреби

У Вашингтонi знову говорили про Україну - 2005-02-14


Сполучені Штати неодноразово заявляли, що перемога демократичних сил в Україні відкрила нові можливості для співпраці між обома країнами. Серед прiоритетних напрямків американський уряд називає підтримку інтеграції України до євроантлантичних структур, зняття з України дії поправки Джексона-Веніка, підтримка вступу України до Світової організації торгівлі. Уряд та Конгрес США уже підвищили рівень фінансової допомоги Україні і зараз розглядається можливість додаткового збільшення допомоги згідно з «Актом підтримки Свободи». Днями про це розповів помічник державного секретаря США з питань Європи та Євразії Джон Теффт у вашингтонському Центрі імені Вудро Вілсона під час круглого столу, присвяченого Україні.

Політика Сполучених Штатів щодо України після виборів, заявив Джон Теффт, направлена на те, щоб допомогти новому президенту і його уряду виконати свої зобов'язання. Американський високопосадовець відмітив, що президент Ющенко визначив своїм прiоритетом близьку співпрацю та можливе членство України у Європейському Союзі. Втiм водночас вiн остерiг:

«Але можливе членство у Єросоюзі та НАТО залежатиме від готовності України запровадити важкі політичні, економічні та військові реформи. І ми готові сприяти започаткованим Україною реформам».

Джон Теффт детально зупинився на кожному окремому напрямку співпраці між США та Україною:

«Сполучені Штати готуються зробити додатковий внесок у десятки мільйонів доларів для побудови нового захисного саркофагу для повного покриття старого сарковагу над Чорнобильською АЕС. Ми переконуємо наших колег з Великої сімки зробити те саме».

Ще одним прiоритетом співпраці Джон Теффт назвав допомогу Україні вступити до Світової Організації торгівлі:

«Сполучені Штати цілковито підтримують вступ, але Україна повинна зробити поступ у деяких напрямках економічних реформ і ухвалити декілька законодавчих актів перед тим, як вони зможуть це зробити. Ми плануємо зустрітись з українськими урядовцями і новим урядом, щоб обговорити ці питання і знайти спосіб запропонувати Україні додаткову технічну допомогу у питаннях СОТ».

Другий доповідач на панелі, присвяченій Україні, був попередник Теффта на його посаді та колишній посол США в Україні Стівен Пайфер. Він в основному зупинився на труднощах, які очікують Віктора Ющенка та уряд України на шляху реформ. Нова українська влада, підкреслив Пайфер, повинна вибрати прiоритети і показати швидкі результати аби переконати суспільство та світ у своїй ефективності».

Для того, щоб обговорити усі ці питання Вашингтон запросив Віктора Ющенка відвідати США з офіційним візитом. За попередніми даними, цей візит має відбутися у квітні. Джон Теффт також підтвердив, що на найближчому саміті НАТО, що пройде 22 лютого у Брюсселі президент Сполучених Штатів Джордж Буш, як було сказано, може мати можливість зустрітись з новим президентом України.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG