Спеціальні потреби

Юлію Тимошенко затвердили на посаді прем`єра - 2005-02-04


Київ - 4 лютого. Від сьогодні в Українi є прем`єр-міністр, повний склад уряду та губернаторів. Верхвона Рада дала згоду на призначення на посаду глави уряду Юлії Тимошенко рекордною кількістю голосів – 373 депутати проголосували «за», жодного голосу проти.

Перші дії нового президента Віктора Ющенка оглядачі назвали красивими. Не менш красивим дійством стало затвредження Юлії Тимошенко на посаді прем`єра, а також призначення міністрів її кабінету. Багато з тих речей, які відбулися сьогодні в залі парламенту, Україна досі не бачила. На затвердження прем`єра у зал прийшов президент і відразу пообіцяв, його уряд буде чесним:

«Я маю честь вам сказати – мій уряд не буде красти. Я знаю, що це фантазія для України. Я хабарів брати не буду, і буду того ж вимагати від свого уряду».

Юлію Тимошенко президент назвав своїм політичним побратимом, якій він вірить. Вперше на таку високу державну посаду в Україні претендувала жінка. Кандидатка в перм`єри була у вишуканому платті із мереживом, але три години вистояла на трибуні, виступаючи без жодного папірця. Багато разів переважно чоловічий склад українського парламенту вибухав аплодисментами. Тимошенко пообіцяла викорінити корупцію, забезчити гідний рівень життя, достойну освіту, медицину, сприяння розвитку підприємництва, високу допомогу при народженні дитини та головне – піднести роль України як у світі, так і серед самих українців:

«Як країна, яка несе унікальну місію в світ, треба дати абсолютно нові стандрати життя, на порядок справедливіші, ніж вони існують навіть в розвинених країнах. І тому таку місію України наше завдання підтримати і пронести в життя. На цій прекрасній хвилі наше завдання дати такі стандарти життя, яким будуть заздрити найзаможніші країни світу. І ми зробимо це з вами, бо це свята мета».

Вперше така кількість депутатів підтримала кандидата в прем`єри. 373 голоси за – це головна сенсація сьогоднішнього дня. Обійми з президентом та величзний букет білих квітів. Але на цьому новації від нової української владної команди не завершилися. Вперше вся Україна бачила як прем`єр характеризує кожного члена свого уряду. Юлія Тимошенко для кожного знайшла особливі епітети.

Нова українська влада виглядає так: перший віце-прем`єр Анатолій Кінах, віце-прем'єр з євроінтеграції: Олег Рибачук, віце-прем'єр з гуманітарних питань: Микола Томенко, віце-прем'єр з адмінреформи: Роман Безсмертний, міністр аграрної політики: Олександр Баранівський, Міністерство внутрішніх справ України: Юрій Луценко, Міністерство економіки: Сергій Терьохін, Міністерство закордонних справ: Борис Тарасюк, Міністерство культури і мистецтв: Оксана Білозір, Міністерство оборони: Анатолій Гриценко, Міністерство охорони здоров'я: Сергій Шевчук, Міністерство освіти і науки: Станіслав Ніколаєнко, Міністерство у справах сім'ї, дітей та молоді: Юрій Павленко, Міністерство палива та енергетики: Іван Плачков, Мiнiстерство працi та соцiальної полiтики: В'ячеслав Кириленко, Міністерство промислової політики: Володимир Шандра, Міністерство транспорту та зв'язку: Євген Червоненко, Міністерство з питань надзвичайних ситуацій: Давид Жванія, Міністерство фінансів: Віктор Пинзеник, Міністерство юстиції: Роман Зварич, Міністерство охорони навколишнього природного середовища: Павло Ігнатенко, Служба безпеки України: Олександр Турчинов.

Далі президент підписав укази про призначення губернаторів усіх областей, і попросив оцінити його команду через три місяці:

«Я хочу присягнути, хай це не буде здаватися риторикою. Для нашого покоління прийшов час працювати на Вітчизну. По менше дивитися на вчорашній день, але принести продуктивність і гармонію. Я це дуже хочу», - зазначив Вiктор Ющенко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG