Спеціальні потреби

Ющенко вiдвiдав Москву, зустрiвся з Путiним - 2005-01-25


Вашингтон-Київ – 24 сiчня. Президент України Віктор Ющенко сьогоднi перебував у Москві. Це був його перший закордонний візит. Він провів кількагодинні двосторонні консультації зі своїм російським колегою Володимиром Путіним.

Розшифровка розмови Уляни Телюк з нашою кореспонденткою Вiкторiєю Сюмар.

УТ: Вікторія, які результати цієї зустрічі?

ВС: Конкретних результатів таких не було, оскільки ніяких домовленостей і не планувалося підписувати. Це швидше була поїздка, яка мала важливий психологічний ефект, оскільки, як відомо, після президентських виборів в Україні, стосунки між Києвом та Москвою зазнали суттєвого прохолодження, і вiдбулася досить довготривала розмова між обома президентами - вона замість години затяглася на три години і в результаті президенти, які вийшли із залі засідань, виглядали досить задоволеними, і сказали, що обговорили ключові питання, які на сьогодні є між обома країнами, і також хочуть, щоби стосунки почалися, так би мовити, із чистого аркушу. Також у Москві відбулася перша прес-конференція Віктора Ющенка, на якій він зробив дві ключові заяви: це - про можливу реприватизацію Криворіжсталі, та про те, що нафтопровід Одеса-Броди буде таки працювати у прямому напрямку із Одеси до Брод; буде транспортувати каспійську нафту. Як відомо, раніше це було серйозним предметом суперечок між обома країнами.

УТ: Чи коментували президенти перші укази Віктора Ющенка щодо кадрових призначень?

ВС: Володимир Путін фактично відмовився щось сказати з приводу призначення Юлії Тимошенко виконуючою обов’язки прем’єр-міністра, хоча раніше він досить несхвально висловлювався щодо цієї кандидатури. Нині Путін сказав, що це оцінки українського народу – власне як оцінювати людину, яка очолює уряд. А Віктор Ющенко сказав, що саме з нею він пов`язує своє сподівання на швидкі зміни, оскільки вони разом працювали в уряді і цей уряд був дуже успішним. УТ: Як в Україні коментують цей перший візит президента Ющенка?

ВС: Всі коментарі дуже позитивні й усі політологи зазначають, що на сьогодні Україні дуже важливо налагодити добрі стосунки з Росією, і це є, власне, запорукою і швидкому просуванню України на Захід, оскільки, як відомо, ніхто на Заході так само не вітав таких конфліктів із Москвою. Так само дуже важливо зазначити, що саме перед візитом президент Ющенко підписав указ про призначення Юлії Тимошенко виконуючого обов’язки прем’єр міністра, і це означає, що фактично стосунки Києва та Москви переходять у нову площину, коли вже не в Кремлі будуть затверджуватися основні кадрові призначення українського президента.

УТ: Вікторія, чи відомі подальші плани Віктора Ющенка?

ВС: Після Москви, Віктор Ющенко відлітає на Захід, буде в Раді Європи – він виступатиме там перед європарламентарями. А також разом із своїм колегою Михаїлом Саакашвілі відкриє фотовиставку двох революцій: революції троянд та помаранчевої революції. А далі, два дні Віктор Ющенко буде в Польщі і потім поїде до Європарламенту у Брюссель, а вже звідти поїде на Всесвiтнiй економічний форум у Давос.

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG