Спеціальні потреби

В МЗС говорять про 22 сiчня як про можливу дату iнавгурацiї - 2005-01-19


Київ – 18 сiчня. Інавгурація нового президента України може відбутися 22 січня. Таку дату називають в українському міністерстві закордонних справ. У відомстві кажуть, що готові забезпечити приїзд до Києва великої кількості запрошених гостей та офіційних делегацій з інших країн і чекають на відповідне рішення Верховного Суду та Верховної Ради.

Міністерство закордонних справ України заявляє, що не має проблем із запрошенням на інавгурацію нового президента делегацій зарубіжних країн. За словами речника зовнішньополітичного відомства Маркіяна Лубківського, дипломатам треба 2-3 дні для організації зустрічі зарубіжних делегацій. Запрошення вже розіслані і МЗС треба лише повідомити дату інавгурації. Лубківський припускає, що це станеться у суботу 22 січня. Але визначити її має Верховна Рада:

«У цій даті є певна символіка. Йдеться про день української соборності. У цей день було укладено акт злуки між УНР та ЗУНР. Тому тут є певна символіка. Це моя особиста приватна думка, але я думаю, якби організаторами було обрано саме цю дату, вона би отримала резонанс як в самій Україні, так і за кордоном».

МЗС прогнозує, що з нагоди інавгурації до України прибуде велика кількість гостей із-за кордону. Це - як представники іноземних урядів, так і особисті гості Віктора Ющенка. Про 22 січня як ймвовірну дату інавгурацію говорять і політики із табору Ющенка. Вони заявляють, що з цієї нагоди до України можуть прибути делегації 70 країн. Попередню згоду приїхати цього дня до Києва дав польський президент Олександр Кваснєвський. В посольстві Сполучених Штатів кажуть, що поки що не мають інформації, хто з представників уряду країни приїде привітати Віктора Ющенка.

Раніше повідомлялося, що Російську Федерацію може представляти спікер Держдуми Борис Гризлов. Однак зараз МЗС не виключає, що Росію представлятиме інша особа. Планується, що церемонія буде транслюватися в прямому ефірі на телебаченні. Крім того, для іноземних журналістів, які приїдуть висвітлювати цю подію, відкриють прес-центр.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG