Спеціальні потреби

На Одещинi триває тиск на прихильників Ющенка, говорять мiсцевi опозицiонери - 2004-12-22


Одеса – 21 грудня. В Одеськiй областi триває тиск на прихильникiв Вiктора Ющенка. Про це на прес-конференції заявив керівник обласного штабу коаліції «Сила народу», народний депутат України Олексій Козаченко. Він повідомив про два напади, скоєні цими днями на районні штаби Віктора Ющенка в Одеській області, активізацію «чорного політичного піару» та напади на учасників автомарафонів вулицями Одеси, які організовані прихильниками лідера блоку «Наша Україна».

У ніч на 21 грудня був здійснений напад на штаб кандидата на посаду президента України Віктора Ющенка у Ширяєвському районі, Одеської області. За словами керівника обласного штабу коаліції «Сила народу» Олексія Козаченка, невідомі потрощили у будинку всі вікна, меблі, оргтехніку. За цим фактом подана заява до правоохоронних органів. Олексій Козаченко засудив дотепер невідомих учасників нападу і висловив думку, що необхідно «не проводити незаконні акції, а вирішувати питання за допомогою цивілізованої полеміки».

Парламентар сказав, що подібний випадок відбувся в ніч на 17 грудня у Болградському районі, Одеської області. Слідство за цим фактом проводить прокуратура. Щоправда, на думку Козаченка, керівники правоохоронних органів не завжди належним чином реагують на факти беззаконня.

Тим часом однією з головних цілей одеського обласного штабу коаліції «Сила народу» є забезпечення належного складання списків виборців. За словами політика, активісти штабу допомагають усім територіальним виборчим комісіям у складанні списків, надають юридичну допомогу, постачають оргтехніку.

Олексій Козаченко заявив, що головна мета одеського штабу коаліції «Сила народу» - забезпечення законності переголосування 26 грудня і недопущення ситуацій, коли, наприклад, «у населеному пункті, у якому мешкають 50 громадян, проголосували 350». Парламентар нагадав, що головною проблемою попередніх турів голосування під час виборів президента України були саме списки виборців: виборці не знаходили своїх прізвищ у списках, голосували «мертві душі» тощо...

Мiж тим волонтерів, які бажають спостерігати за чесністю голосування 26 грудня і представляти кандидата на посаду президента України Віктора Ющенка - виявилося значно більше, ніж це необхідно за законом. Планується, що 26 грудня у кожній територіальній виборчій комісії регіону буде в середньому по чотири спостерігачi від Віктора Ющенка і обов`язково – представник преси.

Керівник обласного штабу коаліції «Сила народу» Олексій Козаченко закликав правоохоронні органи порушити кримінальні справи проти організаторів поширення в Одесі листівок і газет, де міститься «чорний піар» проти Віктора Ющенка та депутатів Верховної Ради з опозиційних парламентських фракцій. Козаченко не виключає, що безпосереднє відношення до поширення «брудної продукції» має не лише місцевий штаб Віктора Януковича, але і одеська влада:

«На сьогоднішній день ми реагуємо лише на ті речі, які є нагальні і кричущі. Безумовно, сьогодні жоден орган не здатен відреагувати на всі факти порушення виборчого законодавства. Але я вважаю, що після 26 грудня відбудеться головне – зміна філософії влади. І тоді всі проблемні питання будуть вирішені не шляхом притягнення до відповідальності всіх до одного, хто виконував злочинні накази, але шляхом розуміння виконання силовиками покладених на них обов`язків. Ми мусимо побудувати нові принципи державного управління».

На прес-конференції стало відомо, що з ініціативи коаліції «Сила народу» від 22 грудня працюватиме щоденний майдан, де про наболілі питання матимуть можливість поговорити як прихильники Віктора Ющенка так і Віктора Януковича. Майдан працюватиме на центральній вулиці Одеси – Дерибасівській від 15 до 19 години – щодня.

XS
SM
MD
LG