Спеціальні потреби

Масова реприватизацiя держмайна України малоймовiрна - 2004-12-15


Київ – 14 грудня. Голова Фонду держмайна України Михайло Чечетов відкидає можливість масової реприватизації чи націоналізації підприємств з приходом до влади нового президента. На його думку, такий процес відкинув би Україну на багато років назад.

Цього року Фонд держмайна України побив усі рекорди по надходженню коштів від приватизації до державного бюджету. 9,5 мільярдів гривень вже надійшли у казну і за останні пару тижнів грудня ця цифра може збільшитись, щоправда не на багато - на кілька мільйонів, стверджує голова Фонду Чечетов. За попередніми планами, кількість коштів вилучених від приватизації, наступного року складатиме 4 мільярди. Проте Чечетов додає, що вже під час завтрашнього засідання погоджувальної ради, ця сума може зрости до 7 мільярдів. Голова ФДМУ каже, що для фонду не проблема зібрати ці кошти:

«Я однозначно можу сказати, що цифра 7 мільярдів нас абсолютно не лякає. Вона абсолютно реальна і ми цю цифру виконаємо. Професіоналізм працівників фонду дозволяє виконати планову суму надходжень, яка зараз закладена – 7 мільярдів гривень, а може бути скорегована і вiсiм. Можливо і вiсiм ми можемо дати. Дамо і 8, якщо буде скореговано у бік підвищення. Це абсолютно реально. Я ще раз підкреслюю, професіоналізм працівників фонду дозволяє забезпечити надходження цих сум до бюджету, але за однієї умови».

Без приватизації крупних підприємств розраховувати на надходження великих коштів до бюджету – марно. Проте приватизовувати ці підприємства без політичного рішення парламенту – неможливо. Чечетов стверджує, що на українському ринку зараз немає гідних інвесторів, які б могли позмагатись із іноземним капіталом, а віддавати потужні підприємства у руки західних інвесторів, можливо, поки що не доцільно. Саме тому без політичного рішення, на яке розраховує голова Фонду держмайна, питання скільки саме коштів отриманих від приватизації надійде до бюджету, лишається відкритим. Що стосується можливої реприватизації підприємств, про яку свого часу говорили деякі кандидати у президенти, то за словами Чечетова, реальність і передвиборчі обіцянки – це дві різні речі:

«Жоден кандидат у президенти , ставши президентом не допустить того, щоб реприватизація чи націоналізація перейшла до рангу державної політики. Щоб був запущений конвеєр. Натиснув на кнопку і запустився конвеєр масової націоналізації, масової реприватизації. Це знову відкине нас на багато років назад. Ніхто цього не допустить». Проте Чечетов не виключає, що можливе проведення реприватизації деяких великих підприємств, які були приватизовані із порушеннями.

Голова Фонду держмайна також підтримав ідею проведення політичної реформи і заявив про намір фонду отримати нарешті під ногами законодавчу базу. Михайло Чечетов висловив сподівання, що парламент нарешті ухвалить Закон про Фонд держмайна, який, за його словами, не був ухвалений раніше, через невирішеність питання підпорядкування Фонду. Чечетов підкреслив, що за умови проведення політичної реформи Фонд готовий перейти під “дах” Верховної Ради.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG