Спеціальні потреби

У Києвi завершився черговий круглий стiл - 2004-12-07


Київ – 7 грудня. У Києві кілька годин тому - близько другої ночі - завершився черговий круглий стіл за участю мiжнародних посередникiв для врегулювання полiтичної кризи в Українi. На завершення зустрічі президент Кучма зачитав заяву з підсумками досягнутих домовленостей, серед яких – розпуск дiючої ЦВК та внесення змiн до виборчих законiв.

Розшифровка заяви президента Леонiда Кучми:

«Учасники круглого столу на своєму третьому засіданні обговорили поточну ситуацію в Україні, і дійшли згоди про наступне: - Вважають, що рішення Верховного суду України від 3 грудня 2004 року надає підстави для розв’язання політичної кризи в Україні і має безумовно виконуватись усіма учасниками виборчого процесу.

- Беруть до уваги, що президент України достроково припиняє повноваження членів Центральної виборчої комісії та вносить до Верховної Ради пропозицію щодо нового складу ЦВК, узгоджені та внесені на його розгляд Верховною Радою України.

- Дійшли згоди про необхідність прийняття закону про внесення змін до Закону про вибори президента України, які передбачали б механізм проведення прозорих і чесних виборів, унеможливлення зловживань і фальсифікацій.

- Іноземні наші учасники круглого столу вважають за необхідне, щоб при виконанні пунктів 2 і 3 мають бути розблоковані органи державного управління. Завізували цей документ Віктор Ющенка, Віктор Янукович із зауваженнями, Володимир Литвин за умови погодження Верховної Ради. Президент підтримує позицiю голови Верховної Ради.

Як Ви напевно зрозуміли, що розбіжності, в основному, стосуються питань пакетного голосування політичної реформи, [з одного боку]. З другого боку -відставки уряду.

Тому дякую всіх. Завтра [7.12.] починає працювати Погоджувальна рада [Верховної Ради]. Бажаю їм успіхів і розв’язання тих проблем, які сьогодні [6.12.] не вдалося розв’язати на круглому столі».

Нагадаємо, що у круглому столi, крiм президента Кучми, брали участь кандидати у президенти Віктор Янукович і Віктор Ющенко, голова Верховної Ради Володимир Литвин та міжнароднi посередники - президент Польщі Александр Кваснєвський, президент Литви Вальдас Адамкус, координатор зовнiшньої полiтики Євросоюзу Хав`єр Солана, генсек ОБСЄ Ян Кубіш , як також спікер Держдуми Росії Борис Ґризлов.

Відео - найголовніше

Лондон не змінив свою позицію щодо Storm Shadow. Деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG