Спеціальні потреби

Посол США в Українi говорить з київськими студентами про вибори - 2004-11-15


Київ – 12 листопада. Посол Сполучених Штатів в Україні Джон Гербст, виступаючи сьогодні перед київськими студентами, зробив декілька заяв щодо українських виборів.

Формально виступ американського дипломата перед студентами одного із київських університетів був присвячений минулим президентським виборам в Сполучених Штатах. Але більшість його коментарів та відповідей на запитання журналістів і студентів стосувалася українських виборів. Джон Гербст нагадав, що за результатами першого туру голосування американський уряд видав офіційну заяву. І вказав на надзвичайно велику кількість порушень:

«Те, що трапилося в Кіровограді – це просто ганьба. Те, що виборча комісія вирішила розійтися. Таким чином голоси виборців у сотому окрузі не взяті до уваги. Я бачив фото, як студенти Сумського аграрного університету перед тим, як вкинути бюлетень показують його своїм керівникам. Це теж ганьба. А випадок, коли керівництво органів внутрішніх справ висловило підтримку одному кандидату. І таких проблем дуже багато. Ми сподіваємося, їх вдасться уникнути у другому турі».

Джон Гербст також вкотре заперечив повідомлення, які циркулюють в українській пресі, що, піклуючись про чесні вибори, Сполучені Штати таким чином підтримують одного кандидата - Віктора Ющенка:

«Я можу зрозуміти чому люди, які користуються всіма ресурсами, які є у розпоряджені уряду, контролюють майже всі головні мас-медіа, люди, які пишуть темники, і ставляться до українських громадян як до грибів, тримаючи їх у темноті, говорять це. Я розумію, чому ці люди розлючені нашими заявами про порушення під час виборів. Але наші зауваження не означають, що ми підтримуємо одного кандидата. Це значить, що ми виступаємо як представники, можна сказати, українського народу, якому не дають змоги побачити всі сторони політичної кампанії».

Джон Гербст підтвердив, що американський уряд вирішив надіслати в Україну спеціального посланця сенатора Річарда Луґара. Голова комітету Сенату США із закордонних відносин буде представником американського президента на другому турі виборів в Україні. Посол Сполучених Штатів не зміг згадати іншого подібного випадку:

«Я думаю, що це честь для України, що порівняно із іншими державами на пост-радянському просторі у вас є дійсно справжні вибори. На них немає заздалегідь відомих переможців i зважаючи на важливість вашої країни, і те, що змагання між кандидатами дуже напружене, я думаю, це цілком нормально, що ми виражаємо свій інтерес до вашої країни візитом Річарда Луґара».

В той же час посол Гербст відмовився коментувати повідомлення преси про телефонну розмову, яка начебто нещодавно відбулася між американським та російським президентами. Деякі мас-медіа повідомили про таку розмову, посилаючись на анонімні джерела.

Американський посол вкотре підтвердив, що уряд Сполучених Штатів буде працювати із будь-яким кандидатом, якого на чесних виборах обируть українські громадяни. Дипломат сказав, що не вірить, що вибори в Україні можуть закінчитися силовим варіантом.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG