Спеціальні потреби

У Херсонськiй областi затримано нардепа i 65 вiдеокамер - 2004-10-25


Херсон – 24 жовтня. Минулих вихiдних протягом кiлькох годин у райвідділі міліції Комсомольського району у Херсоні залишався заблокованим народний депутат України Вячеслав Кириленко. У нього конфiсковано 65 відеокамер, які планується використовувати 31 жовтня на виборчих дільницях для спостереження, однак згодом їх вiддано.

Конфісковані відеокамери є власністю народного депутата України Кириленка За словами помічника народного депутата України Вячеслава Кириленка Володимира Шкуріна, «жодних пояснень, які б виправдовували дії правоохоронців не були наведені. Після того як пан Кириленко, потрапивши до кімнати, де знаходилися камери, спробував їх забрати – райвідділ міліції був заблокований спецпідрозділом міліції - Беркут та ОМОН. Народного депутата України заблокували на першому поверсі, а його помічника – окремо, на третьому». До райвідділу міліції Комсомольського району у Херсоні прибула група депутатів міської Ради з фракції «Наша Україна» та народні депутати України Юрій Ширко і Сергій Олексіюк. Тривали переговори з представниками Служби безпеки України та інших силових структур області щодо подальшої долі відеокамер.

Народний депутат України, член Комітету законодавчого забезпечення Сергій Олексіюк дав оцінку діям працівників правоохоронних органів у Херсоні:

«Дії правоохоронних органів можна розцінювати як втручання у проведення виборчих перегонів, як втручання і тиск на кандидата в Президенти Ющенка і його команду».

Проблему частково вдалося розв`язати лише близько п`ятої години вечора 24 жовтня. Розповідає народний депутат України Юрій Ширко:

«Ми приїхали у Херсон на прохання про допомогу від нашого колеги Вячеслава Кириленка, який був заблокований тут у райвідділі. На жаль, в Україні справи розходяться з ділом. Я вчора чув вислови Президента, який сказав, що міліція не буде втручатися у виборчий процес. Але, на жаль, такі втручання відбуваються. І це є й моя оцінка, що міліція не стоїть осторонь виборів і втручається у виборчий процес на боці лише одного кандидата. Думаю, що завдяки нашому втручанню та помічників багатьох народних депутатів – піднялася громадськість, яка стала під стінами райвідділу. Це стало поштовхом, щоби сюди приїхали прокурор міста та інші високопосадовці з СБУ, МВС. Справа була вирішена. Майно народного депутата України Кириленка, відеокамери, були віддані. Його було відпущено. І ось ми вже вийшли на вулицю і від`їзжаємо від райвідділу міліції».

Біля приміщення райвідділу міліції Комсомольського району у Херсоні протягом цілого дня тривав мітинг прихильників Віктора Ющенка. Були встановлені намети. Учасники акції протесту тримали гасла «Ющенко - наш Президент» та прапори блоку «Наша Україна».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG